Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

6709 miejsce

Huzia na Polaka, czyli o wizerunku Polski wśród narodów świata

To, że Niemcy chcieliby raz na zawsze zamknąć sprawę Polaków oraz wyciszyć swoje epokowe osiągnięcie, którym niewątpliwie II Wojna Światowa była – to się nie dziwię. Ale gdy literat Gross podszczypuje Polaków po łydkach – to się temu dziwię.

Co się dzieje? Przypadek? Świadome działanie? Bezinteresowne? W interesie? Jeśli tak, to w czyim? Jeśli bezinteresowne, to czemu ma służyć? Skąd się bierze tak wielki wzrost
aktywności w wywlekaniu na światło dzienne ciemnej strony charakteru Polaka, niecnych postaw Polaków i rzekomej nienawiści Polaków do narodu żydowskiego?

Odruch bezwarunkowy
Tu zaraz, bez odkładania na potem, przed jakąkolwiek argumentacją odpowiem. Nieważne jest dla mnie, skąd, dlaczego, po co i na co, interesownie, czy bezinteresownie, z jakiego powodu, niektórzy ludzie obwiniają Polaków za kwitnące w czasach drugiej wojny światowej zło i wytykają im nieetyczne, niemoralne, zdradzieckie, wręcz barbarzyńskie postawy wobec Narodu Żydowskiego. Ważne natomiast jest dla mnie to, że ludzie ci robią to w sposób nieetyczny, do tego wypaczają i przedstawiają wydarzenia w świetle skierowanym na cel, który chcą osiągnąć. Czyli – szerzenie i utwierdzanie we współczesnym świecie jak najgorszej opinii o Polakach. I to mnie najbardziej boli i najbardziej dziwi. Dlaczego? Ano, posłuchajcie!

Wieści ze świata
Termin „polskie obozy koncentracyjne” używany w światowych mediach – to poważne obciążenie dla polskiego wizerunku wśród narodów świata.

Gross oskarża Polaków o czerpanie zysków z Holokaustu – ktoś musiał z tego czerpać jeszcze większe zyski, skoro uruchomił to dzieło zniszczenia.

„Niemiecka prasa wzywa do osądzenia Polski w Norymberdze-bis” za wypędzenie Niemców po drugiej wojnie światowej z terenów obecnej Polski.
– No pewnie! Polacy wypędzeni ze wschodnich kresów Polski przez Rosjan powinni zachować się wobec tych, którzy stworzyli piekło na ziemi, bardziej humanitarnie – zbudować sobie ziemianki i w nich zamieszkać. A Oni kazali się im wynosić na swoje tereny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Zobacz Zbyszku , na dole trzeciej strony. 61 mil zginęło po stronie aliantów, a tylko 11mil po stronie niemieckiej i jej sprzymierzeńców. To się - wprost - w głowie nie mieści, tyle ludzi. I Oni teraz wierzgają, bo im się krzywda dzieje. Chcą wracać do swoich domów. Ciekawe, czy sprawią aby powrócili Ci, których z dymem puścili? Ja będąc przy władzy, postawiłbym im taki warunek. Wracacie bez przeszkód do swoich dawnych domów, jeśli tylko przywołacie do życie tych, którzy za waszą przyczyną utracili swoje życie. Sprawa byłaby załatwiona. Z Grossem to jest sprawa pieniężna. Wiadomo, że dla pozyskania dóbr materialnych człowiek jest zdolny - podobno - nawet się zhańbić. Pan Gross zna tę gorszą stronę człowieka. Jest Profesorem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zbigniew Szczurowski
  • Zbigniew Szczurowski
  • 21.03.2011 20:22

Tadziu, bardzo dobry artykuł ! Zgadzam się w 100%...jeśli Gross chce dokonać rozrachunku to wpierw należałoby rozliczyć owych zbawców świata którzy doprowadzili do śmierci wielu milionów ludzi jeśli nie więcej wliczając w to całą kulę ziemska.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marta Dutkiewicz
  • Marta Dutkiewicz
  • 20.03.2011 02:05

Pan Gross z pewnością zbyt schematycznie i jednostronnie przedstawia wizerunek Polaków w czasie II -giej wojny światowej. Nie przekazuje tym samym całej prawdy. Postawy ludzkie były bardzo różne.W tych trudnych i często nieludzkich czasach ujawniało się człowieczeństwo lub też -nie.Dzieje się tak z wszystkimi ludźmi w ekstremalnych warunkach i obojętnie w którym kraju.Pan Gross jednak ma najwyraźniej jakąś obsesję przedstawiania Polaków z ich najniższymi instynktami a nie opisuje innych,któzi np.pomagali Żydom.Tak wnioskuję z tego ,co Pan pisze,gdyż tej książki nie czytałam. Wątpię,że jest ona ciekawa i że w ogóle jest sens ją czytać,jeżeli nie oddaje całej prawdy historycznej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.