Facebook Google+ Twitter

Hybrydowe technologie pod Wawelem

Dziś w Krakowie w Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha otwarto wystawę poświęconą systemom hybrydowym produkowanym przez japoński koncern Toyota. Wystawa potrwa do 9 grudnia i będzie czynna od godz. 10 do 18.

Przekrój samochodu Toyota Prius. / Fot. J. TomaszewskiToyota – prekursor nowoczesnych, proekologicznych rozwiązań w przemyśle motoryzacyjnym – prezentuje swoje technologie hybrydowe na wystawie w krakowskim Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha. Ekspozycja została przygotowana z okazji 70-lecia istnienia Toyota Motor Corporation oraz 50-lecia wznowienia kontaktów między Polską i Japonią.

Autorem aranżacji wystawy jest Masakazu Miyanaga – japoński artysta, który od 1995 roku mieszka w Polsce. Przez trzy lata uczył rysunku i kaligrafii japońskiej w Domu Kultury w Myślenicach, potem odbył staż w krakowskiej ASP, na Wydziale Grafiki i na Wydziale Konserwacji. Do tej pory prezentował swoje prace na wielu wystawach grupowych i indywidualnych, między innymi: w galerii Misaki (Oita, Japonia 2004), galerii Weiss Nowina Konopka (Kraków 2004), galerii Shibata Etsuko (Tokyo, Japonia 2004), galerii Sztukoteka (Poznań 2005), galerii 2 Światy (Kraków 2006).

Podczas pierwszej takiej prezentacji w Polsce można będzie zobaczyć modele eko-aut, pracę silnika hybrydowego, pokazy multimedialne. Atrakcją ekspozycji jest przekrój Toyoty Prius z wizualizacją przepływu energii. Można także zobaczyć Toyotę Prius w całej okazałości, silnik hybrydowy przy pracy oraz modele koncepcyjne, wyposażone w alternatywne źródła zasilania: najmniejszego auta miejskiego Endo i samochodu terenowego Urban Cruiser. – Uzupełnieniem ekspozycji będą projekcje na temat nowoczesnych technologii w przemyśle motoryzacyjnym – powiedział Jan Okulicz, przedstawiciel Toyota Motor Poland

– Ekspozycja jest adresowana zarówno do miłośników motoryzacji, jak i szerokiej publiczności. Dla grup zorganizowanych (od przedszkolaków po studentów) zostały przygotowane prezentacje multimedialne dostosowane do wieku oraz zwiedzanie z przewodnikiem. Także na pytania indywidualnie zwiedzających będą odpowiadać przedstawiciele Toyoty – dodał na zakończenie, otwierając wystawę Jan Okulicz.

Dodatkową atrakcją dla zwiedzających wystawę będzie także możliwość jazdy testowej Toyotą Prius. W weekendy w trakcie trwania wystawy do dyspozycji kierowców będzie 5 hybrydowych samochodów.

Dbając o środowisko naturalne i dziedzictwo kulturowe Toyota Motor Poland użycza straży miejskiej samochodów hybrydowych Prius do patrolowania zabytkowych dzielnic Krakowa, Wrocławia, Szczecina, Torunia i Łodzi. Z krakowskimi strażnikami Toyota współpracuje od dwóch lat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

(+)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wicepremier Pawlak będzie?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadę tam! :) A na wawrzyńca jest odwót o 180 stopni i prezentowane są samochody starsze by nie powiedzieć zabytkowe ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawa informacja (+) rzadko kto tu pisze o samochodach ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.