Facebook Google+ Twitter

I Afropolskie Nagrody Filmowe - laureaci!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2012-05-07 11:14

6 maja podczas uroczystego zamknięcia VII Festiwalu Filmów Afrykańskich AfryKamera zostały wręczone I Afropolskie Nagrody Filmowe.

Spośród filmów zgłoszonych do konkursu Nasz Afrykański Obiektyw Jury w składzie Tobia Hiwot, Nagmeldin Karamalla-Gaiballa I John Enemo przyznało Nagrodę Złotej Jaskółki Władysławowi Rybińskiego za film Amrar i grioci (O szaleństwach pewnego etnologa), Polska 2011.

Film dokumentalny o spotkaniu polskiego afrykanisty z mieszkającymi na północy Mali Tuaregami. Doktor Rybiński odwiedza znajomą tuareską wioskę, gdzie chce poznać pracujących tam griotów – opowiadaczy historii i nadwornych śpiewaków tuareskich wodzów. Okazuje się, że doktora Rybińskiego z Tuaregami wiąże wspólne zamiłowanie do historii i tradycji. Dla doktora Rybińskiego współpraca z Tuaregami to spełnienie dziecięcego marzenia, a zarazem życiowa pasja, dla Tuaregów zaś szansa na zbliżenie się do swojej historii.

Nagrodę Publiczności otrzymali Paweł Wysoczański i Rafał Stańczyk za film Mój tato prezydent, Polska 2011.

Amerykański sen Mohameda Adena jest prawie spełniony. W Stanach Zjednoczonych ma rodzinę, dom i dobrą pracę. Ale jego myśli wciąż powracają do miejsca oddalonego o kilka tysięcy kilometrów. Do Somalii - jego rodzinnego kraju. Po latach Mohamed jedzie tam z pomocą humanitarną i... nieoczekiwanie dostaje propozycję, aby zostać prezydentem środkowej Somalii. Podejmuje wyzwanie. Od tej pory ma dwa domy: jeden na spokojnych amerykańskich przedmieściach, drugi w środku kraju pogrążonego w krwawej wojnie domowej.Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.