Facebook Google+ Twitter

I cóż że ze Szwecji, czyli "Szwedzki stół" w Teatrze Capitol

Niedawno Teatr Capitol wystawił nową sztukę Marka Modzelewskiego o związkach, homoseksualizmie i relacjach polsko-szwedzkich. Miłość, przyjaźń, zdrada, perwersja, show-biznes, kariera - różnorodność jak na szwedzkim stole.

Arkadiusz Janiczek (prezes), Mikołaj Cieślak (Szczepan) / Fot. Teatr CapitolSpektakl "Szwedzki stół" w reżyserii Roberta Talarczyka opowiada o dwóch kumplach z podstawówki, którzy spotykają się po latach. Z pozoru nic ich nie łączy oprócz kilku wspomnień. Ale czy na pewno?

Szczepan (w tej roli Mikołaj Cieślak) to niezaradny życiowo inteligent, którego zostawiła żona, zaś Benek (w tej roli Andrzej Andrzejewski) to przedsiębiorczy mądrala, który ma duże powodzenie u kobiet. Podczas gdy jeden użala się nad sobą i krytykuje nielojalną żonę, drugi udziela mu rad i zachwala swoją nową dziewczynę. Sytuacja zmienia się diametralnie, gdy przychodzi ukochana Benka. Przyjacielska rozmowa o dawnych czasach i życiu, zakrapiana alkoholem, nieoczekiwanie przeradza się w kłótnię... o kobietę. W efekcie dawna znajomość Szczepana i Benka zostaje wystawiona na ciężką próbę.

Na domiar złego, Szczepan oprócz złamanego serca ma także problemy z pracą. Niestety, jedyna oferta pochodzi ze szwedzkiej firmy stawiającej na wartości rodzinne. W jego domu ma się zjawić sam prezes (w tej roli Arkadiusz Janiczek), by sprawdzić potencjalnego kandydata i przyjrzeć się jego życiu rodzinnemu. Nie mógł wybrać gorszego momentu. Bohaterowie postanawiają odegrać przed nim mały teatrzyk, przez co wikłają się w kolejne kłamstwa. Co z tego wyniknie? Zdradzę jedynie, że zakończenie jest zaskakujące i z morałem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.