Facebook Google+ Twitter

I Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2009-11-08 20:35

Dziś po raz pierwszy odbywa się w Polsce Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym - od tej pory, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, ma on być obchodzony corocznie, w każdą drugą niedzielę listopada.

 / Fot. Źródło:www.pkwp.orgMiędzynarodowym organizatorem Dni Solidarności jest stowarzyszenie "Kirche in Not" - Pomoc Kościołowi w Potrzebie - założona w 1947 r. w Niemczech organizacja pomagająca cierpiącym i prześladowanym katolikom na różnych kontynentach.

W tym dniu Kościół Katolicki stara się wesprzeć swoich cierpiących członków na różnych płaszczyznach. W świątyniach całego świata szczególnie pamięta się o nich w modlitwach oraz zbiera ofiary pieniężne. Prowadzi się kampanię informacyjną, mającą uwrażliwiać na potrzeby innych. Patronatem objęła ten dzień także Telewizja Polska, która od 4 listopada rozpoczęła emisję spotów przedstawiających sytuację prześladowanych chrześcijan.

Tematem tegorocznego Dnia Solidarności są Indie - kraj, w którym według wszystkich danych
nie tylko sytuacja Kościoła, ale także kondycja społeczna większości mieszkańców wymaga troski obywateli krajów bardziej rozwiniętych. Specjalnie na tę okazję do Polski przybył abp Raphael Cheenath z archidiecezji Cuttack-Bhubaneswar, w której od 2007 roku trwają prześladowania chrześcijan.

8 listopada to jednak tylko punkt kulminacyjny. Różnego rodzaju spotkania, nabożeństwa oraz modlitwy rozpoczęły się 2 listopada przybyciem abp Cheenatha, a zakończą się w najbliższy czwartek.

Jest to jedna z wielu inicjatyw próbujących uwrażliwić europejczyków na problemy ludności krajów ubogich. Wszystkie one mają to do siebie, że nie wystarczy jeden dzień w roku aby akcja była skuteczna - potrzeba nieustannego zainteresowania i ciągłych działań.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.