Facebook Google+ Twitter

I Festiwal Filmów Rosyjskich w Warszawie

Od 9 do 18 listopada, w warszawskiej Kinotece, odbędzie się Pierwszy Festiwal Filmów Rosyjskich „Sputnik nad Warszawą”. W programie znajduje się ponad 60 filmów z lat 1913-2007.

http://filmros.pl / Fot. Fragment oficjalnej strony festiwalu.Zgodnie z zapowiedziami, organizatorzy planują roztoczyć przed maniakami kina pełną panoramę filmu rosyjskiego i radzieckiego. Od klasyki obrazu niemego ("Pancernik Potiomkin" Sergieja Eisensteina) aż do współczesnych produkcji (nagrodzone w tym roku na festiwalu w Cannes i w Moskwie „Wygnanie” Andrieja Zwiagincewa).

Filmy zostały podzielone na następujące sekcje: Kino nieme, Perły kina rosyjskiego, Retrospektywa filmów Andrieja Tarkowskiego, Złote dokumenty, Kino XXI wieku, Filmy dla dzieci i młodzieży (wersje aktorskie oraz animowane).

Najciekawiej zapowiadają się projekcje: "Wygnania" w reż. Andrieja Zwiagincewa (twórcy „Powrotu”) i Ładunku 2007„ w reż. Aleksieja Bałabanowa (twórca doskonale przyjętych filmów "Brat" 1 i "Brat" 2), oraz retrospektywa filmów Andrieja Tarkowskiego.

Wszystkie filmy zostaną pokazane w oryginalnej wersji językowej – z polskimi napisami. Więcej informacji i plan projekcji znajduje się na oficjalnej stronie festiwalu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.