Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

8904 miejsce

I Festiwal Młodych Talentów im. Mirka Breguły

W dniach 21-22 luty 2009 r. w Chorzowie odbędzie się I Festiwal Młodych Talentów im. Mirka Breguły. Pomysł został zrealizowany z inicjatywy grupy fanów Universe, a głównym jego organizatorem jest Chorzowskie Centrum Kultury.

Logo I Festiwalu Młodych Talentów im. Mirka Breguły / Fot. Społeczna grupa inicjatywnaJesteś solistą? Występujesz z zespołem? Masz 18-30 lat? Pragniesz podzielić się swoją autorską wrażliwością muzyczną? Chcesz pokazać szerszej publiczności "Co naprawdę w Tobie śpi"? Nie zwlekaj! Uwolnij swoje marzenia! Weź udział w I Festiwalu Młodych Talentów im. Mirka Breguły.

Takie słowa zachęty do zaprezentowania własnej muzycznej twórczości możemy znaleźć między innymi na profilu muzzo.pl poświęconym I Festiwalowi Młodych Talentów im. Mirka Breguły oraz na oficjalnej stronie festiwalu.

Jak sama nazwa wskazuje, myślą przewodnią tego konkursu jest promowanie młodych, uzdolnionych ludzi. Festiwal ma zachęcić do rozwijania talentu muzycznego poprzez prezentację twórczości osób, które pragną podzielić się z innymi tym, co mają do powiedzenia, wyrażając swoje emocje i przeżycia za pomocą muzyki. Jego ideą jest przekonanie, że o istocie funkcjonowania na rynku muzycznym może decydować prezentowany poziom artystyczny. To „żywy pomnik” Mirka Breguły, będący przedłużeniem jego myśli, pragnień i dążeń.

Młody, utalentowany artysta

Promienny uśmiech Mirka Breguły / Fot. Społeczna grupa inicjatywnaMirosław Breguła (1964-2007) był młodym, utalentowanym artystą, próbującym przebić się dzięki swoim zdolnościom przez barierę showbiznesu. Mając zaledwie 17 lat założył wspólnie z Henrykiem Czichem zespół Universe, którego nazwa zrodziła się z fascynacji Breguły zespołem The Beatles, a inspiracją był utwór "Across the Universe". Mirek był autorem ponad 150 tekstów, sam komponował oraz aranżował muzykę większości utworów zespołu.

Wygrana w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki we Wrocławiu doprowadziła zespół Universe na deski Festiwalu w Opolu. Wykonana tam w 1983 roku piosenka "Mr Lennon" poruszyła serca słuchaczy i od razu trafiła na szczyty radiowych i telewizyjnych list przebojów. Od tego czasu, przez wiele lat, Mirek swoimi tekstami i muzyką uczył ludzi wrażliwości na drugiego człowieka i otaczający świat. Jego twórczość znalazła sympatyków nie tylko na Śląsku, ale również w całym kraju i za granicą. Świadczą o tym liczne osiągnięcia zespołu Universe, jego dorobek artystyczny i wielkie uznanie wielbicieli, którym niezmiennie cieszy się do dzisiaj.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.