Facebook Google+ Twitter

I gdzie te hotspoty?

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2008-11-22 22:30

Hotspot w Warszawie okazuje się być naprawdę "hot - usługą". Potrafi doprowadzić człowieka do gorączki.

Panorama Warszawy. Licencja GNU, aut:SimonfromSilesia / Fot. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Warszawskiewiezowce.jpgCentrum Handlowe Reduta. Ogłoszenia, wywieszone niemal na każdym filarze zapewniają "darmowy dostęp do internetu na terenie całego centrum". Darmowy - nie oznacza bez problemów. Okazuje się, że najmocniejszym łączem bezprzewodowym, dostępnym w centrum jest Blue Connect sieci Era. A za tą usługę trzeba już zapłacić. Aby skorzystać z faktycznie darmowego internetu niejednokrotnie należy skonfigurować opcje internetowe. Dla przeciętnego Kowalskiego nie jest to takie oczywiste i łatwe w obsłudze.

Równie "ciekawie" jest w leżącym naprzeciw centrum handlowym Blue City. "Tu jest hotspot" - informuje przy wejściu kawiarnia Cofee Heaven. Obsługa wydaje półgodzinne kody, które umożliwiają darmowe zalogowanie się w usłudze Ery Blue Connect. Ku zaskoczeniu, po uruchomieniu przeglądarki internetowej uruchomił się... Orange Hotspot. A jest to już usługa płatna. Godzina użytkowania kosztuje ok. 7 złotych. Po chwilowym użytkowaniu internetu Orange na ekranie włączyło się... logowanie do Ery. Tym samym usługa opłacona w Orange przepadła, bo powrót do tego łącza okazał się niemożliwy.

Przebojów z hotspotem w Warszawie jest więcej. Orange na swoich stronach informuje, że ma dostępne łącze m.in. w kawiarni Tchibo na Nowym Świecie. - Internet bezprzewodowy? Nie, nie mamy - zarzekała się obsługa. Internetu w tym miejscu, pod podanym adresem faktycznie nie ma.

Niestety, okazuje się, że prędkość łączy też pozostawia dużo do życzenia. W przypadkowo znalezionym, rekomendowanym, płatnym punkcie hotspot na Pradze Południe znalazłem łącze z adnotacją "siła sygnału: bardzo niska".

Póki w moim teście najlepiej wypadła sieć Mc Donald's. Szybkie łącze, działa w większości restauracji, po wyczerpaniu limitu wystarczy wpisać ten sam login i hasło. Warto jednak wspomnieć, że w niektórych restauracjach Mc D. usłyszymy "tu nie ma internetu"...

Jeszcze gorzej jest w mniejszych miastach. Dostęp do bezprzewodowego internetu wciąż jest ograniczony, a o naprawdę darmowym internecie dla wszystkich mieszkańców na razie można pomarzyć nawet w samej stolicy.
Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ogłoszenia robią tylko dużo szumu... a rezultaty w użytkowaniu Hotspotu - marne...
Społeczeństwo powinno mieć darmowy dostęp do internetu tak w stolicy jak i w mniejszych miastach. W przeciwnym wypadku pogłębiać się będzie wykluczenie cyfrowe.

Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.