Facebook Google+ Twitter

I gdzie tu jest miłość - pytała Scarlett

Akcja przeciwko zabijaniu i transportowaniu koni. Akcja ta jest organizowana przez ludzi związanych z fundacją Tara, która sprzeciwia się transportowi i zbijania tych pięknych zwierząt. Złóż swój przeciw zostawiając komentarz.Prosiłbym o wyrażenie swojej opinii po obejrzeniu tego materiału. Wpisując opinie popieracie naszą akcję, która ma doprowadzić do zakazu zabijania i transportu (do rzeźni) koni.

Każdy z Nas potrzebuje bajki, jest ona w Nas od najmłodszych lat
Tara urodziła się z dziecięcych marzeń zwykłej dziewczyny z Wrocławia. Scarlett w domu od zawsze miała mnóstwo przyjaciół: koty, psy, kawki, jeże... Te zbierane z ulic, chore, bezpańskie, nikomu nie potrzebne. Od dziecka jeździła konno. W stajni np.: WKS Śląsk gdzie stały lśniące, wyczyszczone rumaki, karmione łakociami spędzała mnóstwo czasu: pielęgnowała konie, czyściła je, karmiła. Zaczęła startować w zawodach, zdobywała nagrody, medale. Potem skończyła AWF i zrobiła kurs dla instruktorów hippoterapi. Wyszła pierwszy raz za mąż, urodziła synka Ikara (nazwała go tak, żeby umiał marzyć jak ten mityczny). Rozwiodła się.... Przeprowadziła na Pomorze. Trafiła do kołobrzeskiego pośredniaka. Dostała propozycję pracy, jako asystentka weterynarza. Nauczyła się zszywać rany, robić zastrzyki. Jeździła po, wsiach żeby szczepić psy i koty. Napatrzyła się jak ludzie potrafią traktować zwierzęta, zobaczyła drugą stronę medalu -- życia jej ukochanych koni. Zmęczonych, spracowanych, często zamykanych w dusznych, pełnych gnoju obórkach. Pamięta gospodarstwo, gdzie na łańcuchach było uwiązanych dziesięć kundli. Gospodarze kazali wszystkie uśpić mówili, że cyt. „żrą jak świnie". -- Jak ludzie mogą być takimi potworami?- pytała. wtedy w Polsce pojawiła się Niemka, założycielka fundacji „Pro Animale". Otworzyła kilkanaście schronisk dla zwierząt w Europie. Teraz przyjechała do Polski założyć kolejne - dla koni. Scarlett zgłosiła się do pomocy, jako jedna z pierwszych. cyt. „ wtedy zobaczyłam jeszcze inne oblicze końskiego świata. Dowiedziałam się że Polska jest największym w Europie „masowym hodowcą" koni na rzeź" . Widziała poturbowane , zakrwawione źrebaki, niejednokrotnie ciężarne klacze, ogiery niegdyś dumne z podeszłymi ropa ranami. Spędzone na targowiskach , ładowane , często na siłę ( biciem i krzykiem) do Tirów wiozących je do odległych rzeźni. Wszystkie traktowane jak mięso , jak nic nie odczuwające przedmioty. Cyt „zrozumiałam, że wielu ludzi tylko mówi, że kocha konie. Zachwycają się ich pięknem karmią i dbają o nie, a kiedy koń jest stary, chory i nie może pracować już dla człowieka, wtedy bez sentymentów pozbywają się go".

I gdzie tu jest miłość - pytała Scarlett. Wtedy wymyśliła, że sama otworzy schronisko dla koni chorych porzuconych, skazanych na śmierć i choćby miała pieniądze wyciągnąć spod ziemi to je zdobędzie.

Był rok 1995. Rodzice Scarlett sprzedali posiadłość na Pomorzu i przekazali córce sporą część pieniędzy. Nadszedł czas na realizację marzeń -- zaczęła budować Tarę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

sprzyjam działaniom Scarlett, fundacji Tara jak i innym organizacjom, które walczą o prawa zwierząt, chcą by zakazano transportu koni do rzeźni
tu jeszcze jeden film o fundacji http://www.dailymotion.pl/video/x5oqhl_pomoy-schronisku-dla-koni-tara_animals

Komentarz został ukrytyrozwiń

To okropne jak ludzie traktują zwierzęta. Wiem, że nie ma siły żeby ludzie przeszli masowo na wegetarianizm, może gdyby ci, którzy jedzą mięso mieli większą świadomość tego "jak powstaje kotlet" :(.. ech, niech chociaż koń zostanie wykreślony z listy zwierząt rzeźnych. Jestem jak najbardziej za, większość ludzi, których znam też popiera tą idee. Nie mogą pojąć jak zwierzę, które pracuje dla nas latami (czy to kucyk, czy koń w polu) może zostać nagle wydane na śmierć, zjedzone, bo się "popsuło" (zestarzało, ma kontuzję). Może niedługo ludzi będziemy zjadać kiedy przyjdzie ich pora, po co ich leczyć, po co "trzymać coś co nie przynosi zysku".. Im bardziej poznaję ludzi, tym mocniej kocham zwierzęta.

Komentarz został ukrytyrozwiń

powinniśmy się sprzeciwiać nie tylko zabijaniu koni, ale wszystkich zwierząt...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprzeciwiam się zabijaniu koni!!!! ZABRANIAM!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mam trzy konie i nie wyobrażam sobie ich zabijania. Zdecydowanie się temu sprzeciwiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Smutne:(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Straszne:(
Sprzeciwiam się zabijaniu koni!!!!
Beata Traciak

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.