Facebook Google+ Twitter

I jak tu chwalić rząd?

Rząd niczym wymalowana panna, domaga się pochwał, jaki to jest cudny. A jako, że marzenia się spełniają, to wielbicieli ma. Choć, racjonalnie na sprawę patrząc - raczej trudno, aby wielbiciele byli szczerzy w swym podziwie.

Premier Jarosław Kaczyński. / Fot. PAP/Tomasz GzellI ja, choć już niemłody - i niechętny do bratania się z Rzeczpospolitą numer IV - rząd Jarosława Kaczyńskiego pochwalić zechciałem. Postanowiłem od zebrania dobrych argumentów zacząć. To by szło mniej więcej tak: walczenie z kolesiostwem; nie wydawanie pieniędzy na cele zbędne; kulturalne państwo, kulturalni rządzący; nie bratanie się z ludźmi "marnej reputacji".

Jednak, po głębszym zastanowieniu się, wyszło mi, że to wszystko brednie i kłamstwa. Jak bowiem można walczyć z "kolesiostwem", mianując dziesiątki działaczy lokalnych, chociażby Samoobrony, na ważne państwowe funkcje. Jak można mianować specjalistę ds. sprężonego betonu i mostów na szefa Narodowego Banku Polskiego i mówić, że to specjalista finansowy? Jak można ot tak mianować nowym szefem PKN Orlen, znajomego prezydenta, usuwając dotychczasowego specjalistę, tylko dlatego, że był mianowany za czasów lewicy? I nadal twierdzić, że walczy się z kolesiostwem.

Drugi punkt obalił mi kolega. Przypomniał mi o tym, że przecież nie tak dawno rząd - a właściwie koalicja go tworząca - dała ponad 40 milionów złotych na Świątynie Opatrzności Bożej. Chyba można to pozostawić bez komentarza? No i drugie, bardzo ważne. Przesunięcie ponad 50 milionów złotych z Funduszu Stypendialnego na budżety Sejmu, prezydenta i premiera. Tutaj chyba też komentarz jest zbędny.

Kulturalne państwo, kulturalni rządzący. Może nie wszyscy pamiętają, ale brak kultury wykazali nasi wicepremierzy, Andrzej Lepper i Zyta Gilowska. Chodziło bodajże o świńską górkę. Obrzucanie się wzajemnymi oskarżeniami i epitetami - choć nie obraźliwymi, ale głupimi - nie było zbytnio przyjemne dla obywateli.

Nie bratanie się z ludźmi marnej reputacji chciałem usunąć już po chwili. Przecież sam obecny premier, a wcześniej poseł Jarosław Kaczyński mówił o koalicjancie z Samoobrony tak (za "WikiCytaty"): "My w kolejnej kompromitacji i w otwieraniu Samoobronie drogi do władzy w Polsce uczestniczyć nie będziemy (...) mieć do czynienia z Samoobroną przy władzy i naprawdę z nieszczęściem dla naszego kraju." i dalej: "Władza Samoobrony w Polsce to będzie kryzys europejski, dużo większy niż ten austriacki".

Warto więc pamiętać, że zanim zaczniemy chwalić warto najpierw wyszukać błędy i argumenty przeciw swym tezom. I od razu na nie odpowiedzieć. Bo lepiej mieć niedosłodzoną herbatę niż ją przesłodzić.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Co do tego kolesiostwa w administracji. "Od zawsze" istnieje poważny spór miedzy zwolennikami apolityczności i uzawodowienia administracji a zwolennikami wymiany wyższej i średniej kadry zarządzającej aparatem administracyjnym po wyborach.
Przeciwnicy całkowicie zawodowej administracji podnoszą argument, ze taki aparat w pewnym momencie zaczyna realizować przede wszystkim własne interesy. Powstaje kasta urzędnicza którą nie sposób sterować i demokratycznie wybrane rządy tracą realny wpływ na zarządzanie państwem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do powyższego można dodać jeszcze jedno. Bardzo wysokie mniemanie o sobie. Dlatego co nam autorytety. Co nam Trybunały. Prawo jest prawem - gdy Prawo i Sprawiedliwość jest po naszej stronie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jadwigo, komentarz tylko dałaś bez plusa. A ja daje plusa. Uzasadnienie zbędne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus. I zapewne dlatego Amerykanie - osądzając nasz rząd w sposób inny niż to robi on sam - nie dopuścili pod pretekstem "pomyłki" do spotkania szefa rządu (czy prezydenta?) z włascicielami roponośnej pustyni.. Niechże sobie Polacy kłapią co chcą i gdzie chcą, ale od nafty - trzymać się z daleka!!!!!
Miały być przeprosiny - pozostał gest Kozakiewicza cisza jak makiem zasiał.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.