Facebook Google+ Twitter

I konferencja naukowa „Życie bliskie śmierci”, zaprasza Salvatti

Czym jest śmierć? W jaki sposób towarzyszyć umierającej osobie? Co robić, gdy cierpienie nas przerasta? Jakie powinności ma lekarz wobec śmiertelnie chorego pacjenta? Jakie są prawne i etyczne aspekty stanów bliskich śmierci?

 / Fot. materiały prasoweI konferencja z cyklu „W kręgu nauki” już 25 października 2014 r. w godz. od 9.00 do 17.00 w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Warszawsko-Praskiej, przy ul. Mehoffera 2, Warszawa–Tarchomin.

Badania dotyczące fenomenu śmierci prowadzą uczeni wielu dyscyplin wiedzy. Trudno znaleźć temat, który przykuwałby większą uwagę naukowców i opinii publicznej. Jednak żadna ze szczegółowych dziedzin nauki nie daje pełnej odpowiedzi na nurtujące człowieka pytania związane ze śmiercią.

Wierzymy, że interdyscyplinarna debata może pobudzić do intelektualnych poszukiwań oraz wniesie wkład w potrzebną społeczeństwu refleksję nad kresem ludzkiego życia. Podczas wykładów i dyskusji z udziałem najwybitniejszych przedstawicieli różnych dziedzin nauki chcemy podjąć próbę odpowiedzi na najważniejsze pytania: Czym jest śmierć? W jaki sposób towarzyszyć umierającej osobie? Co robić, gdy cierpienie nas przerasta? Jakie powinności ma lekarz wobec śmiertelnie chorego pacjenta? Jakie są prawne i etyczne aspekty stanów bliskich śmierci?

Cykl spotkań „W kręgu nauki” pod patronatem Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera SAC jest organizowany z myślą o mierzeniu się z wyzwaniami współczesności w duchu nauki i wiary w gronie wybitnych przedstawicieli różnych dziedzin wiedzy. Jego celem jest wymiana myśli, formułowanie interdyscyplinarnych wniosków naukowych oraz popularyzacja najnowszych wyników obserwacji i badań z dziedziny bioetyki.

Na konferencję zapraszamy lekarzy z całej Polski, studentów medycyny oraz wszystkich zainteresowanych.

Potwierdzenia przybycia uczestników konferencji oraz zgłoszenia dziennikarzy należy przesłać do 22.10.2014 r. na adres: rzecznik@diecezja.waw.pl

Podczas konferencji przewidziana jest przerwa obiadowa. Koszt obiadu: 25 zł.
Szczegóły na www.salvatti.pl

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.