Facebook Google+ Twitter

I Kongres Klastrów Polskich w Sejmie RP

Klastry to zagadnienie, któremu niewątpliwie poświęca się coraz więcej uwagi ze względu na jego kolosalne znaczenie w rozwoju Polskiej gospodarki. Klastry to wizytówka Polski i Polaków, to w końcu Innowacja i Nowoczesne Technologie.

Klastry w Polsce – ogromy potencjał. Jak go wykorzystać w 100%?

Klastry Polskie działają w całej Polsce w wielu sektorach gospodarki - Prężnym Klastrem w Rzeszowie jest Klaster IT pod kierownictwem Wojciecha Materny Wiceprezesa Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie / Fot. Bogdan Węgrzynek Menu GroupNa to pytanie i wiele innych odpowiemy sobie podczas Klastrowego Kongresu w Sejmie RP, który odbędzie się 3 czerwca br. Klastry to zagadnienie, któremu poświęca się coraz więcej uwagi ze względu na jego kolosalne znaczenie w rozwoju Polskiej gospodarki. W ostatnim czasie pojawiło się na ten temat mnóstwo publikacji, przeprowadzonych zostało wiele konferencji, a pomimo tego, obserwujemy ogromny niedosyt w zgłębianiu tego tematu. Czy jest on wykorzystany już w 100%? „To zaledwie początek i pomimo tego, że już teraz przedsiębiorstwa zrzeszone w kastrach
rozwijają się w tempie czterokrotnie szybszym niż wcześniej, to najlepsze jeszcze wciąż przed nami.

Związek Pracodawców Klastry Polskie zaprasza do współpracy wszystkie klastry działające na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, aby silnie reprezentować wspólnie wypracowane wnioski przed najważniejszymi osobami w Państwie / Fot. Bogdan Węgrzynek Menu GroupCzerwcowa konferencja w Sejmie RP to czas, w którym będziemy rozmawiać z decydentami o trudnościach jakie napotykają Klastry Polskie. Będziemy rozmawiać o tym, jak lepiej zagospodarować pieniądze, tak aby tempo rozwoju zrzeszonych w klastrach firm było jeszcze większe. Tak żeby nasze produkty zyskały rangę marki rozpoznawalnej na arenie międzynarodowej.” – mówił Bogdan Węgrzynek V-ce prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie. Aby unaocznić jak ogromnym sukcesem jest idea zrzeszania firm na danym terenie, firm z podobnego sektora, które współpracują z jednostkami naukowymi wystarczy spojrzeć na Dolinę Krzemową w Stanach Zjednoczonych, obecnie zrzeszającą 700 przedsiębiorstw. Ogromny Sukces Amerykańskiej gospodarki. My możemy tak samo!


Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds Polityki Klastrowej - Bartłomiej Bodio wspiera, pomaga i jednoczy Klastry Polskie. Jest Posłem na Sejm, który wie że tylko i wyłącznie w mocnej grupie inicjatywy klastrowe mają szanse odbudować Polską gospodarkę / Fot. Krzysztof M. RatshkaKlastry to nie tylko kooperacje firm teleinformatycznych i informatycznych jak w przypadku Doliny Krzemowej. To wszystkie sektory gospodarki. W Polsce mamy między innymi: Biznes Klaster (klaster instytucji otoczenia biznesu), Klaster Mazurskie Okna, Ogólnopolski Klaster Innowacyjnych Przedsiębiorstw, Klaster Logistyczny Północ-Południe, Wschodni Klaster Budowlany, Śląski Klaster Lotniczy, Klaster Lubelskie Drewno, Podlaski Klaster Bielizny, Klaster COP, Klaster IT na Podkarpaciu, INFO Klaster (IT), Klaster Spożywczy, Klaster Dolina Lotnicza, Klaster Multimediów, Dolina Ekologicznej Żywności, Kocioł Pleszewski, Podlaski Klaster Obróbki Metali, Delta Bursztynu, Wielkopolski Klaster Meblarski, Klaster LiefeScience, Gdański Klaster Budowlany, Pomorski Klaster Żeglarski, Klaster Gier,
etc.


Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk to przykład wielkiego gospodarza swojego regionu - Ostródy. Związek Pracodawców Klastry Polskie już za chwilę wprowadzą się do nowej siedziby w Centrum Użyteczności Publicznej / Fot. Krzysztof M. RatshkaPodczas kongresu w Sejmie RP przedstawiciele tych i wielu innych klastrów będą mieli dostęp do osób, które podejmują najważniejsze decyzje związane z Klasteringiem w Polsce. Pozwoli to na wymianę doświadczeń w zakresie tego, co można jeszcze zrobić bądź zmienić aby pchnąć do przodu Polską gospodarkę, za pomocą tych właśnie komórek jakimi są klastry. „Kongres ma również przybliżyć polakom tą naszą wspaniałą idee. Pokazać realne korzyści jakimi są między innymi pieniądze pozyskiwane przez klastry na rozwój zrzeszonych w nich firm. To nie fikcja ale rzeczywistość, z której z sukcesem korzysta już wielu przedsiębiorców” – mówił Bartłomiej Bodio Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do Spraw Polityki Klastrowej.

Prezydent RP Bronisław Komorowski i Polski Rząd wspierają Politykę Klastrową w Polsce / Fot. Bogdan Węgrzynek Menu GroupPatronat nad konferencją objęła Ewa Kopacz – Marszałek sejmu, Janusz Piechociński - Wicepremier i Minister Gospodarki, Elżbieta Bieńkowska – Minister, Prof. Dr hab. Barbara Kudrycka, Bartłomiej Bodio – Poseł na Sejm i Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Polityki Klastrowej. Podczas konferencji sowimi doświadczeniami związanymi z klasteringiem podzieli się Krzysztof Krystowski, Prezes Związku Pracodawców Klastry Polskie Prezes Grupy BUMAR (www.klastrypolskie.pl). Swoje uczestnictwo w konferencji potwierdzili wysocy rangą przedstawiciele Ministerstw z Turcji, Węgier, Niemiec i Holandii. Na konferencji pojawią się przedstawiciele kluczowych klastrów Polskich, mniejszych klastrów w Polsce, oraz przedstawiciele Specjalnych Stref Ekonomicznych. Będziemy gościć również, Marszałków, Wojewodów oraz Rektorów Uczelni Wyższych państwowych i prywatnych

Związek Pracodawców Klastry Polskie to siła wszystkich Klastrów w Polsce / Fot. Krzysztof M. RatshkaJakub Karp specjalista do spraw benchmarkingu klastrów z Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego oraz Helmut Kergel - VDI/VDE Innovation + Technik GmbH - Niemc,y podczas kongresu przedstawią sposoby i ważność certyfikacji klastrów w Polsce, i w Unii Europejskiej.

Poruszone zostaną między innymi takie tematy jak: klastry w Polsce na tle krajów wysoko rozwiniętych, Polskie prawo dla klastrów, samorządy a klastry w Polsce, klastry jako podstawowy element rozwoju nowoczesnej gospodarki, rola Państwa w kształtowaniu organizacji klastrów, Komisja Monitoringu Inicjatyw Klastrowych.

Tomasz Kozłowski Wiceprezes Zarządu Związku Pracodawców Klastry Polskie jest koordynatorem 3 klastrów Biznes Klastra, Wschodniego Klastra Budowlanego i Klastra Marek Turystycznych - wspaniale gospodarzy na wschodniej ścianie Polski / Fot. Bogdan Węgrzynek Menu GroupKlastrowy Kongres w Sejmie RP to niewątpliwie najważniejsze i przełomowe wydarzenie dla Polskiej polityki klastrowej, przedstawicieli klastrów a wreszcie przedsiębiorców, naukowców oraz władz regionalnych. W jednym miejscu spotkają się najważniejsi przedstawiciele Państwa, goście z za granicy, przedsiębiorcy i naukowcy zaangażowani w rozwój klasteringu. To szansa na wymianę doświadczeń i podjęcie współpracy w celu rozwiązania problemów z jakimi boryka się Polski Klastering.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.