Facebook Google+ Twitter

I Kongres Tańca w Warszawie już w kwietniu

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-03-16 16:47

Od 27 do 29 kwietnia w Warszawie, w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 55/66, odbędzie się I Kongres Tańca, organizowany przez Instytut Muzyki i Tańca. Aby wziąć udział w Kongresie, należy wypełnić formularz rejestracyjny

 / Fot. logoRolą Kongresu jest diagnoza obecnego stanu sztuki tanecznej w Polsce oraz integracja środowiska. Kongres zgromadzi krytyków tańca, kuratorów festiwali tanecznych, tancerzy, choreografów, dyrektorów teatrów oraz przedstawicieli instytucji oraz organizacji związanych z tańcem. Efektem Kongresu będzie opracowanie strategii rozwoju tańca w Polsce, której realizacji służyć będzie m.in. Instytut Muzyki i Tańca.

Wydarzenia towarzyszące Kongresowi to: "Bajadera" wystawiana w Teatrze Wielkim-Operze Narodowej oraz wystawa plakatu tanecznego z czasów PRL w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego zorganizowana przy współpracy z Galerią Plakatu Włodka Orła.

Bajadera w Teatrze Wielkim w Warszawie
Orientalna baletowa uczta

Szczegółowy program Kongresu jest dostępny na stronie internetowej www.kongrestanca.pl.

Instytut Muzyki i Tańca (IMiT) został powołany w 2010 roku przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rolą Instytutu jest działalność promocyjna oraz edukacyjna z zakresu tańca i muzyki oraz wspieranie rozwoju tych sztuk w Polsce. Instytut służy wzmocnieniu współpracy pomiędzy poszczególnymi ośrodkami tanecznymi. Jego zadaniem jest także budowa centralnej biblioteki i archiwum tanecznego.

Rejestracja na I Kongres Tańca już rozpoczęta! Formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.kongrestanca.pl. Udział w Kongresie jest bezpłatny. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona!Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.