Facebook Google+ Twitter

I Lato Filmów na Ursynowie

  • Źródło: Nasze Miasto
  • Data dodania: 2007-08-09 15:18

Ursynów, Warszawa, od 10 sierpnia 2007r. do 12 sierpnia 2007r.

 / Fot. naszemiasto.plFundacja Ruchome Obrazy, organizator Festiwalu Filmowego i Artystycznego Lato Filmów w Toruniu postanowiła w tym roku zorganizować mini replikę 13. edycji toruńskiego Festiwalu na warszawskim Ursynowie. Podczas trzydniowych pokazów plenerowych planujemy zaprezentować najlepsze filmy z repertuaru toruńskiego Festiwalu, dodatkowo rozszerzając program o elementy związane z Ursynowem (Przegląd Offu o Ursynowie), a w szczególności z rocznicą 30-lecia istnienia dzielnicy Ursynów (pasmo Ursynów w Dokumencie).

Seanse wyświetlane będą na świeżym powietrzu w parku przy Kopie Cwila w dniach 10-12 sierpnia w godzinach wieczornych. Przewidujemy, że Festiwal zgromadzi około 3000 osób.

Program I Lata Filmów na Ursynowie

1. Filmy fabularne i dokumentalne – zaprezentowane zostaną najlepsze filmy spośród około 200 propozycji 13. Festiwalu Filmowego i Artystycznego Lato Filmów obywającego się w dniach 7-15 lipca 2007 roku w Toruniu. Będą to "California Dreamin'" Cristiana Nemescu, "Jasne Błękitne Okna" Bogusława Lindy, "Red Road" Andre Arnolda, oraz "Antena" Estebana Sapira

2. Ursynów w dokumencie - prezentacja wybranych filmów dokumentalnych (TVP) i kronik filmowych (WFDiF) związanych z 30-letnią historią Ursynowa. Sposób doboru prezentowanych filmów pozwoli ponownie prześledzić rozwój dzielnicy od połowy lat 70. do dnia dzisiejszego.

3. Przegląd niezależnych produkcji filmowych o Ursynowie - ambicją Fundacji Ruchome Obrazy jest zainspirowanie warszawskiej, a zwłaszcza ursynowskiej młodzieży do twórczego spędzania wolnego czasu - odkrywania i wykorzystywania talentów filmowych do dokumentowania i opisywania zagadnień historycznych i współczesnych dzisiejszej Warszawy, z położeniem szczególnego nacisku na dzielnicę Ursynów

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.