I Liga: Flota traci punkty, Górnik liderem

Nie takiej niespodzianki oczekiwali kibice Floty Świnoujście od swoich piłkarzy. Górnik Łęczna - drużyna z zaplecza ekstraklasy, pokonała na własnym terenie Flotę Świnoujście 1:0. Za to Górnik Zabrze ograł Sandecję Nowy Sącz 1:0.

Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji. Stare przysłowie "mecz meczowi nierówny" i tym razem się sprawdziło. Dotychczasowy lider ze Świnoujścia nie dał rady rywalom z końca tabeli i nad morze wrócili "na tarczy". Wynik meczu został rozstrzygnięty bardzo szybko, bo już w 9. minucie gry, pierwszą i ostatnią bramkę meczu zdobył Brazylijczyk Peres Benevente - były zawodnik Floty.
Zwycięstwo dało "Górnikom" z Łęcznej awans o dwa miejsca w tabeli.

Błąd Floty wykorzystał Górnik Zabrze, który przed własną publicznością pokonał 1:0 Sandecję Nowy Sącz i to właśnie zabrzanie "zasiedli" na fotelu lidera. Również dziś odbył się pojedynek Pogoni Szczecin z Motorem Lublin. Trzy punkty bez większego problemu trafiły w ręce gospodarzy. Jutro ostatni mecz kolejki - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski będzie gościł w Łodzi na stadionie Widzewa.

Po 7 kolejkach liderem zostaje Górnik Zabrze z dorobkiem 16 punktów, drugie miejsce należy do Floty Świnoujście z 14 punktami, a trzecia jest drużyna Dolcana Ząbki - 13 punktów. Tabelę zamyka Stal Stalowa Wola tylko z 2 punktami. Dziś stadiony odwiedziło ok. 27,5 tys. kibiców, z czego ponad połowa w Zabrzu (15 tys.)