I liga: GieKSa nokautuje ŁKS Łódź 4:1

To był mecz rodem z Ekstraklasy! Grad bramek, popisowe podania oraz fantastyczny doping kilkutysięcznej publiczności, taki był właśnie środowy mecz rozegrany 2 września przy ul Bukowej 1 w Katowicach. GieKSa pokonała ŁKS Łódź aż 4:1.

Pomimo, że środek tygodnia w pełni, kilka tysięcy kibiców przyszło obejrzeć spotkanie Oprawa pod tytułem "Właśnie tak to się robi na Południu"- godna zwycięstwa / Fot. Paweł Kiliańskipomiędzy katowicką GieKSą, a Łódzkim Klubem Sportowym. Mecz rozgrywany został przy sztuczny oświetleniu oraz z udziałem kibiców gości, co jeszcze bardziej podkręciło atmosferę spotkania.

W 14. minucie meczu GieKSa objęła prowadzenie po strzale Krzysztofa Kaliciaka z ok. 25 metrów. Na pierwszy rzut oka napastnik GKS-u niezbyt mocno uderzył w piłkę, jednak Bogusław Wyparło zaliczył "kiks kolejki", po którym futbolówka odbiła się od rąk bramkarza i wpadła do siatki łodzian.

W 22. minucie miało miejsce zamieszanie w polu karnym katowickiej jedenastki: napastnik łodzian Łukasz Gikiewicz dostał piłkę niemal pod własne nogi i oddał strzał na bramkę Jacka Gorczycy. Piłka minęła światło bramki o dobre kilka metrów.

Trzy minuty później nastąpiła odpowiedź GieKSy. Łukasz Wijas "holował" piłkę przez kilkanaście metrów boiska, po czym strzelił niczym z armaty z odległości 30 metrów. Piłka przeleciała minimalnie nad poprzeczką ŁKS-u.

W 31. minucie doszło do rzutu wolnego. Tomek Hołota (GKS) podchodzi do piłki i strzela bardzo mocno, lecz równocześnie bardzo niecelnie.
Walka obu drużyn / Fot. Paweł KiliańskiW 28 minucie GieKSa po strzale Bartosza Iwana wyszła na prowadzenie 2:0. GKS ma wszystkie atuty: większe posiadanie piłki, finezyjne podania i co najważniejsze... tworzy więcej sytuacji podbramkowych.

Katowiczanie zdeklasowali rywala z Łodzi. W ostatniej akcji pierwszej połowy, piłkę do bramki gości wpakował Grzegorz Goncerz, "lobując" futbolówkę tuż nad leżącego bramkarza ŁKS, Bogusława Wyparło.