I liga. Koniec sezonu dla Spójni Stargard!

Wielki zawód dla fanów koszykówki w Stargardzie Szczecińskim. Miejscowa Spójnia uległa na własnym parkiecie zespołowi MKS Dąbrowa Górnicza 69:81 i odpadła z play off.

Łukasz Grzegorzewski (biały strój) w meczu z Żubrami Białystok. / Fot. Paweł MajchrzakNie tak wyobrażali sobie środowe popołudnie kibice Spójni Stargard. Po porażce ich zespołu w Dąbrowie Górniczej podopieczni Grzegorza Chodkiewicza musieli pokonać u siebie rywali, aby zachować szansę na awans do półfinałów play off I ligi.

Gospodarze rozpoczęli od niskiej skuteczności, szczególnie w rzutach z dystansu. MKS szybko objął prowadzenie, które sięgało w I kwarcie 10 "oczek" (17:7). Podobnie jak w pierwszym spotkaniu, katem Spójni okazał się Łukasz Szczypka, który w pierwszych 10 minutach zanotował 10 punktów na swoim koncie i goście na krótką przerwę schodzili prowadząc 24:15.

W drugiej kwarcie gra Spójni przypominała bicie głową w mur - gospodarze próbowali odrabiać straty, jednak świetna dyspozycja Łukasza Grzegorzewskiego (11 punktów w tej części spotkania) to zdecydowanie za mało, żeby myśleć o pokonaniu 3. zespołu sezonu zasadniczego. Do tej pory zawodzili Hubert Mazur (bez punktów) i Jakub Dłoniak, który zapisał na swoim koncie zaledwie 1 punkt. Po 20 minutach goście prowadzili 47:35.

Po przerwie ponownie dał znać o sobie niezawodny Łukasz Szczypka. Choć wydawało się, że Spójnia ma szanse odrobić straty do rywali (po celnym rzucie za trzy punkty Mazura goście prowadzili zaledwie 55:48), MKS nie pozwolił odebrać sobie prowadzenia. Szczypka ustalił wynik po III kwarcie - 64:50 dla przyjezdnych.