I liga koszykarzy: Sokół przełamał złą passę i wciąż gra w play-off

Po serii ośmiu kolejnych porażek, koszykarze Sokoła Łańcut odnieśli w końcu zwycięstwo, pokonując po trudnym spotkaniu Rosę Radom. Zwycięstwo spowodowało, że koszykarze z Łańcuta wciąż mają nadzieję na awans do półfinału play-off.

Od samego początku było widać, że koszykarze Sokoła nie chcą w kiepski sposób pożegnać się z fazą play-off, tym bardziej że spotkanie to rozgrywali na własnym parkiecie.

Pierwsza część meczu, po wyrównanym początku padła łupem łańcucian. Gospodarze uzyskali w niej wysoką przewagę, dzięki bardzo dużej skuteczności rzutów z dystansu. W elemencie, który do tej pory nie działał w tej
drużynie zbyt dobrze.

Druga i trzecia kwarta odmieniły wizerunek spotkania. W drugiej "ćwiartce" goście odrobili wszystkie straty, a w trzeciej spotkanie znów się wyrównało.

Decydująca dla całego spotkania była ostatnia kwarta, a właściwie jej 3 końcowe minuty. Sygnał do ataku dwoma trójkami dali: Tomasz Fortuna i Jacek Balawender.

Drużyną gości zaczął "kierować" stres. Kolejne kontry w wykonani Sokoła rozstrzygnęły wynik spotkania i odebrały Rosie nadzieję na zwycięstwo. Mecz zakończył się "trójką" najmłodszego w tej ekipie, Piotra Jegera.

Warto zaznaczyć, że ostatnią minutę gospodarze grali nie mając nikogo gotowego do gry na ławce rezerwowych.

NETO SOKÓŁ ŁAŃCUT – ROSA RADOM 82:72
(21:12, 15:24, 18:18, 28:18)
SOKÓŁ: Fortuna 20 (4x3), Bogdanowicz 12(2x3), Hałas 8, Klima 12(1x3, 7 zb.), Wilczek 19 (2x3, 13 zb., 5 as.) oraz Balawender 8(2x3), Jeger 3 (1x3).

ROSA: Kardaś 14 (3x3), Donigiewicz 25 (2x3), Nikiel 19, Radke 8, Kosiński oraz Zalewski 2, Podkowiński, T. Pisarczyk 4.