I liga koszykówki mężczyzn. MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z ŁKS Sphinx Łódź

I liga mężczyzn. MKS Dąbrowa Górnicza wygrał z ŁKS Sphinx Łódź w drugiej rundzie play-off. Zwycięstwo przybliżyło zespół z Zagłębia Dąbrowskiego do awansu do rozgrywek TBL.

Mecz rozpoczął się znakomicie dla gospodarzy. Były to pierwsze punkty w tym spotkaniu. Po trójce zawodnika MKS-u Marka Piechowicza i dobrej grze w obronie gospodarzy, która przyniosła efekt w prowadzeniu 11:3. Po przerwie dla trenera ŁKS-u kolejne trzy punkty dla zawodników MKS-u zdobył Piechowicz. Mnożyły się błędy ŁKS-u, co wykorzystali gospodarze, powiększając przewagę w końcówce pierwszej kwarty, która zakończyła się wynikiem 26:11.

Druga kwarta rozpoczęła się od efektownego bloku zawodnika MKS-u Pawła Bogdanowicza. Od początku ŁKS zabrał się za odrabianie strat. Zawodnik MKS-u Adam Lisewski popisał się efektownym "wsadem". Rzuty za 3 punkty zawodników z Łodzi sprawiały problemy gospodarzom i ta kwarta zakończyła się wynikiem 42:38.

Trzecia kwarta to zacięta walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie odpuszczała. Po 5 minutach gry Krajewski otrzymał faul techniczny. Trener MKS-u wziął czas, po którym prowadzony przez niego zespół wrócił do gry z pierwszej kwarty. Po końcówce nerwowej dla obu stron kwarta zakończyła się wynikiem 57:48.

Ostatnia kwarta to walka i popis gry gospodarzy. Posypała się obrona przyjezdnych. Potrafił to wykorzystać zespół MKS-u Dąbrowa Górnicza. Z każdą upływającą minutą spotkania przewaga zespołu trenera Wojciecha Wieczorka rosła. Po kilku ładnych akcjach drużyny gospodarzy, a konkretnie Adama Lisewskiego i Radosława Basińskiego i końcówce spotkania, która należała do MKS-u, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 73:62. Najwięcej punktów dla gości zdobył Bartłomiej Szczepaniak, a dla gospodarzy Marek Piechowicz.

MKS Dąbrowa Górnicza: Marek Piechowicz 14, Adam Lisewski 10, Radosław Lemański 9, Łukasz Szczypka 7, Paweł Zmarlak 7, Mariusz Piotrkowski 7, Piotr Zieliński 6, Radosław Basiński 5, Rafał Partyka 4, Tomasz Wróbel 4, Paweł Bogdanowicz 0.

ŁKS Sphinx Łódź: Bartłomiej Szczepaniak 20, Krzysztof Sulima 9, Piotr Trepka 7, Dariusz Kalinowski 7, Marcin Salamonik 6, Krzysztof Morawiec 5, Jakub Dłuski 5, Michał Krajewski 3, Filip Kenig 0.