I liga koszykówki: Wiadomo, kto pierwszym spadkowiczem!

Mimo wygranego czwartkowego spotkania, Sportino Inowrocław nie zdołało przedłużyć swoich nadziei na utrzymanie w tej klasie rozgrywek. W piątek, 20 marca, drużyna przegrała z Polonią Przemyśl.

Bartosz Bal znakomicie spisał się w roli najlepszego strzelca drużyny. / Fot. Kamil Krukiewicz"Przemyskie Niedźwiadki" przystąpiły do piątkowego spotkania rozjuszone czwartkową porażką spowodowaną bezradnością w obronie i skutecznością jedynie na średnim poziomie.

Dzień później gospodarze od samego początku chcieli udowodnić, że stać ich na to, aby przedłużyć rozgrywki play-out do piątego spotkania.

Trzeba przyznać, że do trzeciej kwarty naprawdę bardzo dzielnie sobie poczynali i prowadzili wyrównaną walkę z Polonią, która wystąpiła bez swojego najlepszego strzelca Huberta Mazura (kontuzja we wczorajszym spotkaniu).

Artur Mikołajko to zdecydowanie MVP całego sezonu w Polonii / Fot. Kamil KrukiewiczJednak trzy kwarty na dobrym poziomie nie mogą wystarczyć. Polonia Przemyśl, prowadzona do zwycięstwa przez świetnie grającego Bartosza Bala i Artura Mikołajkę (doubel-doubel w tymże spotkaniu), rozwiała wszystkie nadzieje gospodarzy i wygrała 80:69.

Tym zwycięstwem drużyna przemyskiej Polonii zapewniła sobie pierwszoligowy byt w przyszłym sezonie. Nie udało się Sportino, które spada do II ligi.

Stan rywalizacji: 3:1 dla Polonii