I liga: niemoc Wisły trwa!

kamil156@op.pl
[email protected]
Wszyscy kibice się zastanawiają, czy nad drużyną Wisły Płock wisi jakieś fatum? Podopieczni Dariusza Kubickiego nie potrafią wygrać już od jedenastu spotkań.

Przed sezonem, trener Nafciarzy Dariusz Kubicki zapowiadał walkę o awans do Ekstraklasy. Niestety, zamiast walczyć o górną część tabeli, płocka drużyna musi bronić się przed spadkiem. Również i tym razem nie udało się wywalczyć kompletu punktów. 10 października, w Świnoujściu, miejscowa Flota pokonała drużynę Wisły Płock 3:1.

Od początku meczu inicjatywa była po stronie gości. W 23. minucie zawodnik Wisły Kamil Gęśla zagrał w tempo do nadbiegającego Bartłomieja Sielewskiego, a ten nie miał najmniejszych kłopotów z umieszczeniem piłki w bramce rywali. Nafciarze mogli podwyższyć wynik w 29. minucie, ale strzał Gęśli instynktownie obronił bramkarz Floty: Prusak. Po tym ataku goście zwolnili tempo i to się zemściło. W 37. minucie mocny strzał oddał Staniszewski i piłka po rykoszecie wpadła do płockiej bramki. Po stracie gola Wisła ruszyła do ataku. W 44. minucie idealne podanie dostał Koczon, ale przegrał pojedynek w sytuacji sam na sam z bramkarzem Floty.

W drugiej połowie inicjatywę przejęli gospodarze. W 65. minucie Flota wyszła na prowadzenie. Koszmarny błąd Melona, który wypuścił z rąk łatwą piłkę, wykorzystał napastnik drużyny Świnoujścia, Tyc i było już 2:1 dla Floty.

Po straconym golu podopieczni Dariusza Kubickiego ruszyli do ataku. W 88. minucie zostali jednak skontrowani. Trójkowa akcja Andraszak - Staniszewski - Tyc przyniosła trzecią bramkę dla gospodarzy. Tyc po podaniu Staniszewskiego popisał się kapitalnym uderzeniem sprzed pola karnego, umieszczając piłkę pod poprzeczką bezradnego bramkarza Wisły, Artura Melona.

Flota Świnoujście - Wisła Płock 3:1 (1:1)
0:1 - Sielewski 23'
1:1 - Staniszewski 37'