Facebook Google+ Twitter

I liga piłki ręcznej. Walka o prawo do pełnoletności

W najbliższą niedzielę szczypiornistki Słupi podejmą we własnej hali zespół SMS-u Gliwice. W tym meczu bramki słupskiego zespołu strzec będzie 16- letnia Anna Biernaczyk. „Gra w seniorskim zespole to przede wszystkim motywacja”- komentuje m

Anna Biernaczyk zyskała uznanie w oczach trenera / Fot. Archiwum Słupi SłupskAnna Biernaczyk swoją przygodę z piłką ręczną rozpoczęła w pierwszej klasie szkoły podstawowej. Pierwsze kroki na parkietach stawiała pod okiem Zdzisława Buczkowskiego, trenera Szczypiorniaka Ustka. Jak tłumaczy, na początku były to zabawy i ćwiczenia z piłką, które z czasem przerodziły się w coraz poważniejsze podejście do treningów, piłki ręcznej i stylu życia. Do Słupi trafiła w 2011 roku, gdzie do tej pory trenuje pod okiem Anity Unijat.


Biernaczyk to obecnie jedna z najbardziej utalentowanych zawodniczek młodego pokolenia w Słupsku. Na swoim koncie ma już złoty medal ubiegłorocznych finałów Pucharu Polski. Oprócz sukcesu drużynowego doceniono tam także indywidualne umiejętności młodej słupszczanki, wybierając ją do najlepszej „siódemki” turnieju. 16- letnia bramkarka ze Słupska jest też regularnie powoływana do kadry województwa pomorskiego, z którą udało się jej wywalczyć złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Teraz przed młodą zawodniczką zdecydowanie trudniejsze zadanie. Gra na parkietach I-ligowych wymaga bowiem większej koncentracji i woli walki.

- Podczas meczów zdobywam nowe doświadczenie i obycie w grze. Wiadomo, początki nigdy nie są łatwe, ale z czasem na pewno o wiele pewniej będę się czuć u boku seniorek- komentuje Biernaczyk.

16- letnia bramkarka ma już na swoim koncie W niedzielnym meczu ważną rolę odegra przygotowanie traktyczne / Fot. Karol Kotusiewiczwystęp w seniorskim zespole Słupi. Między słupkami stanęła w konfrontacji ze Spartą Oborniki Wielkopolskie. I choć słupszczanki to starcie przegrały, to broniąca w tym meczu Biernaczyk zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, a jej postawa spotkała się ze sporym uznaniem w oczach szkoleniowca Michała Zakrzewskiego.

- Dobre ustawienie w bramce i trafne decyzje przełożyły się na skuteczne interwencje w bramce- komentuje Zakrzewski. Liczę na jej kolejny świetny występ i wsparcie w meczu z SMS-em Gliwice- dodaje szkoleniowiec.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.