I liga. Przełamanie Zawiszy, niespodzianka w Elblągu

W najciekawszym meczu 18. kolejki I ligi, piłkarze bydgoskiego Zawiszy pokonali w Nowym Sączu Sandecję 1:0 (0:0). Do sporej niespodzianki doszło w Elblągu, gdzie zamykająca tabelę Olimpia, pokonała faworyzowaną Bogdankę Łęczna.

Przed sezonem to bardziej Sandecja uznawana była za kandydata do awansu, ale Zawisza we wczorajszym spotkaniu potwierdził, że nieprzypadkowo znajduje się w czubie tabeli. Bydgoszczanie szybko narzucili gospodarzom własny rytm gry, czym zepchnęli podopiecznych Mariusza Kurasa do defensywy. W pierwszym kwadransie, goście mieli dwie okazje do zdobycia gola, ale najpierw piłka po strzale Skrzyńskiego minimalnie minęła poprzeczkę bramki miejscowych, a chwilę później sytuacji sam na sam nie wykorzystał Wójcicki. Gospodarze ograniczali się do kontrataków, które jednak szybko przerywali bydgoscy obrońcy. Wreszcie w 32. minucie Sandecja stworzyła sobie dogodną sytuację do strzelenia gola, ale strzał Aleksandra instynktownie obronił Witan.

Po przerwie Zawisza oddał środek pola rywalom, co zaowocowało kilkoma groźnymi sytuacjami pod bramką golkipera gości. Mimo optycznej przewagi Sandecja nie potrafiła jednak zdobyć bramki i trzeba przyznać, że duża w tym zasługa Witana. W 59. minucie na boisku pojawił się Piętka, którego wejście wniosło ożywienie w poczynania gości. Z kolei W 79. minucie bydgoski pomocnik świetnie uwolnił się spod opieki obrońców, ale na szczęście dla gospodarzy jego potężne uderzenie sparował na rzut rożny Kozioł. Chwilę później padła jedyna bramka w tym spotkaniu. Zawisza egzekwował rzut rożny, a w zamieszaniu pod bramką gospodarzy, idealnie odnalazł się Leśniewski. Po stracie gola Sandecja ruszyła do ataku, ale goście mądrze szanowali piłkę i nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa.