Facebook Google+ Twitter

I liga rugby. Dwumecz na koniec roku

Aż 160 minut emocji czeka w sobotę stołecznych kibiców rugby. Na boisku przy ul. Wawelskiej SKRA Warszawa podejmie Czarnych Pruszcz Gdański, następnie zaś ekipa Frogs zagra z Juvenią Kraków.

Warsaw Frogs / Fot. Mat. prasowe BCTPoczątek pierwszego meczu zaplanowany jest na godzinę 13, drugi zaś rozpocznie się o 15. Na obydwa spotkania wstęp jest bezpłatny.

Frogs do meczu przystapią uskrzydleni osiągnięciami poprzedniej soboty. Pomimo przegranej z Czarnymi Pruszcz Gdański, zawodnicy zgodnie przyznają że był to ich najlepszy mecz w tym sezonie. Do ostatnich minut Żaby miały szansę na wygraną, ich gra była dobrze poukładana i nastawiona na ciągła walkę. Tym chętniej zatem spróbują odegrać się na krakowskich Smokach za pierwszą kolejkę, kiedy to Żaby uległy 5-40.

"To prawda, przegraliśmy z Juvenią w pierwszym meczu sezonu, ale od tego czasu przebyliśmy długą drogę. Ostatni mecz pokazał jak jesteśmy w stanie grać, teraz jesteśmy głodni zwycięstwa." - mówi kapitan stołecznych Żab, Jamie Low.

Frogsów trawi jednak plaga kontuzji - 5 zawodników z podstawowego składu odniosło mniej lub bardziej poważne kontuzje, dodatkowo środkowy ataku, Steve Johnson poddał się w tym tygodniu planowanej operacji. Morale jednak jest wysokie a wszyscy zawodnicy myślą tylko i wyłącznie o zwycięstwie, "To ostatni mecz w tym roku, więc nie zamierzamy się oszczędzać i zagramy na 150% naszych możliwości" - komentuje Low.

"To ostatni mecz naszego filara i zarazem prezesa klubu Tima Martina, więc jesteśmy dodatkowo zmotywowani by miło zapisał się w naszej pamięci" - dodaje. Martin pełnił funkcje prezesa w sezonie 2006/07 oraz nieprzerwanie od 2010. "Czas już dać szanse nowemu pokoleniu zawodników, które wniesie nową wartość i do klubu i polskiego rugby" napisał w oficjalnym oświadczeniu Martin.

Zarejestruj się i napisz artykuł
Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.