Facebook Google+ Twitter

I liga rugby. Pewna wygrana Frogsów

W pierwszym sparingu przed nadchodzącym sezonem I ligi rugby, zespół Warsaw Frogs pokonał RC Legię Warszawa 44-0.

W środowy wieczór, 5 września, na stadionie warszawskiej Skry rozegrano spotkanie towarzyskie pomiędzy zespołami Warsaw Frogs i RC Legia Warszawa. Dla "Żab" był to pierwszy sparing przed występami w I lidze rugby, dla legionistów zaś możliwość zdobycia doświadczenia meczowego, tak ważnego dla młodych zespołów.

Na pierwsze punkty nie trzeba było długo czekać, gdyż już w 30 sekundzie młynarz Frogsów, Nuno Vieira przedarł się na pole punktowe Legii zdobywając przyłożenie, które Jamie Low skutecznie podwyższył. Od tego momentu gra toczyła się pod dyktando "Żab", mimo że rywale grali mocno i z dużą ambicją próbowali budować akcje ofensywne. Po trzech dwudziestominutowych tercjach spotkanie zakończyło się wynikiem 44-0.

Mecz był przede wszystkim okazją do sprawdzenia się przed sezonem i przetestowania początkujących graczy dla obu stron, zarówno w formacjach młyna jak i ataku. Ku zadowoleniu trenerów, nowi zawodnicy sprawdzili się "w boju", wypełniając założenia taktyczne i nawiązując solidną walkę z przeciwnikiem, co pozwala mieć nadzieję, że w nadchodzących sezonach zobaczymy na rugbowych boiskach sporo nowych twarzy.

Dopisała również publiczność. Tłumów takich, wśród których byli również zawodnicy pozostałych warszawskich klubów: Skry i AWF,nie widuje się nawet na niektórych meczach ligowych. To widoczny znak magii słów "Legia Warszawa", która może znacząco zwiększyć popularność rugby nad Wisłą.

Mecz był drugim w historii spotkaniem obydwu zespołów. Pierwsze miało miejsce w czerwcu tego roku, w finale turnieju Warsaw 10s. Zwycięzcą wówczas okazał się zespół Legii.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.