Facebook Google+ Twitter

I LO w Łańcucie promuje się szalonym LipDubem! Zobacz ten film!

Uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza w Łańcucie nakręcili LipDub. W powiecie łańcuckim to pierwszy tego typu film, a w województwie podkarpackim jest ich zaledwie kilka.

Społeczność I LO w Łańcucie po nakręceniu LipDub'a / Fot. Gabriela BlajerModa na tego typu filmy przyszła do Polski z Zachodu. Główną cechą LipDub'ów jest to, że kręcone są jednym ujęciem i bierze w nich udział duża grupa osób, które udają, że śpiewają piosenkę, którą słychać w tle.

Pomysłodawcą nakręcenia LipDub'a w łańcuckim liceum był zespół redakcyjny portalu FORMAT, który działa w szkole w ramach projektu "Czwarta władza z klasą. Szkolny koncern medialny". (o projekcie więcej można przeczytać w artykule). Nad całością przedsięwzięcia przez prawie dwa miesiące czuwały mgr Władysława Kluz-Chłanda (coach FORMATU) i mgr Edyta Jóźwiakowska, a realizacją LipDub'a zajęła się firma Lion Film

Nauczycielska orkiestra z 1. LO w Łańcucie wraz z tekturowym dyrektorem / Fot. Gabriela Blajer- W LipDub-ie wzięła udział cała społeczność szkolna. Jestem pełen podziwu dla młodzieży, która bardzo się zaangażowała w realizację filmu. Cieszę się, że mamy takich uczniów. - mówi mgr Robert Szura, dyrektor 1. LO w Łańcucie.

Zarówno uczniowie jak i nauczyciele bardzo rzetelnie podeszli do pomysłu młodej redakcji działającej w łańcuckiej "Jedynce". LipDub w wykonaniu uczniów i nauczycieli 1. LO zostanie też zaprezentowany podczas Targów Edukacyjnych, które odbędą się w maju.

Królowa Matematyka podczas kręcenia LipDub'a w łańcuckim liceum / Fot. Gabriela Blajer- Kręcenie LipDub'a było dla wszystkich świetną zabawą i czymś zupełnie nowym w ramach Dnia Samorządności organizowanego na wiosnę co roku w naszej szkole. - komentuje Joanna Czajka, grafik Formatu.

Każda scena LipDub'a została dokładnie przemyślana. Film rozpoczyna się wjazdem karetą dyrektora szkoły i wróżki, która wróży mu świetlaną przyszłość i sławę. Wszystko w rytm piosenki "Kraków, Piwna 7". Później akcja przenosi się do szkoły, gdzie widz przy dźwiękach "I'm so excited" ma okazję przejść przez większość szkolnych klas i korytarzy. Jest powitanie chlebem i solą, Młoda Para, ruchomy obraz, orkiestra złożona z nauczycieli, tekturowy dyrektor i nić DNA. Są też kibice, rycerz niosący Królowej Matematyce liczbę pi na tacy, StarWars i wiele, wiele innych, które nie sposób wymienić. Zatem... zapraszam do obejrzenia!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.