Facebook Google+ Twitter

I mąka ma swoje święto

Podkreśleniu szacunku dla chleba oraz przybliżeniu procesu technologicznego powstawania pieczywa ma służyć Święto Mąki, organizowane corocznie we Wrocławiu. W najbliższą niedzielę ta rodzinna impreza odbędzie się już po raz siódmy.

Podczas Wrocławskiego Święta Mąki prezentowane są najróżniejsze wypieki / Fot. Marta SzloserWrocławskie Święto Mąki odbędzie się już jutro, 24 sierpnia. Na siódmą edycję pikniku pod znakiem mąki i chleba zapraszamy do Ogrodu Botanicznego przy ul. Sienkiewicza. Wrocławskie Święto Mąki, zwane przez niektórych Świętem Mąki i Chleba, przyciąga coraz więcej osób. Zainteresowanie imprezą rośnie z roku na rok.

– Pomysł organizacji Wrocławskiego Święta Mąki zrodził się 8 lat temu tuż po otwarciu obiektu dla gości – mówi Zbigniew Pasieka, dyrektor Hotelu Tumskiego – organizatora imprezy. – Lokalizacja Hotelu Tumskiego oraz historia budynku, w którym znajduje się nasz obiekt zobowiązuje do kultywowania tradycji, bowiem po wojnie mieściła się tu Szkoła Młynarska i Technikum Spożywcze. Nie sposób również nie wspomnieć o sąsiedztwie Młyna Maria oraz zabytkowych Młynach Świętej Klary, które zostały zburzone w latach siedemdziesiątych. Mamy nadzieję, że inicjatywa Święta przyczyni się do odbudowy tych zabytkowych obiektów.

Impreza ma podkreślać szacunek dla chleba oraz przybliżać proces technologiczny jego powstawania – począwszy od zasiewu zboża, a skończywszy na pysznych, pachnących wypiekach. W przepięknej scenerii Ogrodu Botanicznego swoje produkty zaprezentują zaproszone piekarnie i ciastkarnie, ale nie tylko. Będzie można odwiedzić także stoiska ceramiczne, garncarskie, z wyrobami rękodzielniczymi oraz pszczelarskimi. Jakie jeszcze atrakcje czekają na wszystkich tych, którzy przyjdą jutro na Wrocławskie Święto Mąki?

– Jedną z tegorocznych atrakcji będzie niewątpliwie stoisko Młyna Ekologicznego z Jordanowa Śląskiego – dodaje Zbigniew Pasieka. – Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci i całych rodzin: występy teatrzyków, konkursy z nagrodami, koncerty, pokazy walk rycerskich.Święto Mąki i Chleba to piknik dla całej rodziny / Fot. Marta Szloser

Aby uczestniczyć w Święcie Mąki, wystarczy zakupić bilet do Ogrodu Botanicznego. Festyn rozpoczyna się o godz. 11, a potrwa do godz. 19. Przez cały dzień można delektować się pięknem roślin oraz smakiem niezwykłych wypieków, a także cieszyć się pozostałymi atrakcjami. Zwiedzającym będzie towarzyszył zespół muzyczny „Retro” oraz teatr „Piotruś Pan”.

– Siódma edycja festynu i rosnąca z roku na rok frekwencja uczestników potwierdza, że na Dolnym Śląsku istnieje zapotrzebowanie na tego typu wydarzenia. Z pewnością wpływa na to urok i magia Ogrodu Botanicznego, ale także charakter piknikowy imprezy – wyjaśnia Zbigniew Pasieka. – Cieszymy się, tworząc alternatywę dla niedzielnych wizyt w galeriach handlowych. Na naszych Majówkach oraz Święcie Mąki gromadzimy kliku, a nawet kilkunastotysięczną publiczność.

Wrocławskie Święto Mąki to rodzinny piknik, podczas którego ani dorośli ani dzieci nie będą się nudzić. Organizatorami imprezy są: firma Integer SA, Hotel Tumski oraz Ogród Botaniczny. Więcej informacji na stronie Hotelu Tumskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że nie co dzień można kupić we Wrocławiu taki dobry chlebek :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ale ciekawe! Fajne zdjęcia :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Plus za info :) Widziałam i chętnie bym poszła, niestety jutrzejszy dzień mi nie pasuje :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.