Facebook Google+ Twitter

I Mazurski Wyścig na 1/4 mili w Ełku już 20 czerwca!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-12 15:47

„I Mazurski Wyścig na 1/4 mili” jest nową inicjatywą w Ełku i regionie północno-wschodniej Polski. To pierwsze w tym roku uliczne wyścigi na 1/4 mili.

I Mazurski Wyścig na 1/4mili w Ełku już 20 czerwca! / Fot. Materiały prasoweZawody odbędą się 20 czerwca w godzinach 8-18. Będzie to równocześnie otwarcie obchodów 585-lecia Ełku. Miejscem zawodów będzie obwodnica miasta Ełku - od ronda im. Jerzego Cichowicza do ulicy Kolonia. Podczas całego wyścigu w Parku Maszyn będzie trwała prezentacja aut oczekujących na start. Czas ten umilać będzie zaplecze cateringowe, Dj i inne atrakcje tj:

- możliwość skoczenia na bungee (pierwszy raz w Ełku)
- miss mokrego podkoszulka
- pokazy akrobacji na motorach

Wyścigi są bardzo efektowne i cieszą się szerokim zainteresowaniem zarówno wśród kierowców jak i kibiców, którzy chętnie spędzają swój wolny czas korzystając z tej formy rozrywki.

Na imprezie będą się ścigać najszybsze samochody w Polsce. Przewidywany jest udział ok 100 - 150 aut z całego kraju. Część z samochodów jest profesjonalnie przygotowana tylko i wyłącznie do ścigania się na zawodach.

Drag racing w Polsce funkcjonuje pod nazwą wyścigi równoległe na 1/4 mili. Zawody polegają na równoczesnym przejeździe ze startu zatrzymanego dwóch samochodów lub motocykli na dystansie 402,36 m. w jak najkrótszym czasie. Oba pojazdy pokonują prosty odcinek ulicy lub toru. Drag racing wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i wciąż jest tam bardzo popularny."

Organizatorem wyścigu jest portal turystyczny mazuryinfo.com, Urząd Miasta Ełk oraz Ełcki Tubing Klub Stowarzyszenie ESSA. Głównym patronem wyścigu jest prezydent miasta Ełku. Wyścig od strony technicznej zabezpiecza SSS (Stowarzyszeniem Sprintu Samochodowego, które organizuje imprezy tego typu w całym kraju m.in. znane wyścigi na Lotnisku Bemowo w Warszawie).

Strategicznymi sponsorami są: Eucar Kwiatkowski, Dom Ełcki Morusiewicz.

Nadesłał: Marcin Matysiewicz
Źródło: Materiały Prasowe

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.