Facebook Google+ Twitter

I Ogólnopolski Dzień Szczepień

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-11-28 18:14

W I Ogólnopolskim Dniu Szczepień w pięciu miastach Polski: stanęły specjalne punkty, w których specjaliści przekonywali do szczepienia się. Tak było w Krakowie, Lublinie, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu.

Lekarz Piotr Albrecht dyżurujący w takim punkcie w stolicy w jednej z galerii handlowych powiedział, że w rozmowach z ludźmi często pojawiają się obawy przed skutkami ubocznymi szczepionek. Rozmówcy najbardziej obawiają się autyzmu. Dodatkowo, często pojawiają się głosy, że organizm jest w stanie sam się obronić lub wyleczyć z choroby.

Tymczasem lekarze będą walczyć o to, żeby szczepienia zalecane stały się obowiązkowymi. Zdaniem doktora Piotra Albrechta, dowodem efektywności takiej praktyki są Kielce. Władze miasta zafundowały swoim mieszkańcom obowiązkowe szczepienie dzieci przeciw pneumokokom. Po pierwszym roku działania tego programu o 65 procent spadła liczba dzieci przyjmowanych do szpitali z zapaleniem płuc.

Lekarze zwracają uwagę, że często rodzice nie szczepią dzieci, ponieważ ceny szczepionek zalecanych są w aptekach zbyt wysokie. Byłyby one znacznie niższe, gdyby zostałby zakupione w przetargu centralnym.

Akcję informacyjną o szczepieniach zorganizowałhy trzy towarzystwa lekarskie: Polskie Towarzystwo Pediatryczne, Polskie Towarzystwo Immunologii Doświadczalnej i Kinicznej oraz Polskie Towarzystwo Wakcynologii

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.