Facebook Google+ Twitter

I Ogólnopolski Festiwal Wspomnień

19 września z okazji obchodów 50-lecia istnienia miasta Ruda Śląska w obecnych granicach, zorganizowany zostanie I Ogólnopolski Festiwal Wspomnień. Każdy zbieracz i kolekcjoner może zostać jego współtwórcą.

I Ogólnopolski Festiwal Wspomnień / Fot. www.festiwalwspomnien.pl"Odkurz pamięć o przedmiotach sprzed lat. Pochwal się swoimi starociami na Festiwalu Wspomnień. Przynieś swoje graty 19 września 2009 r. na Tereny Targowe w Rudzie Śląskiej od godziny 13.30."

Takimi hasłami organizatorzy I Ogólnopolskiego Festiwalu Wspomnień zachęcają ludzi do współtworzenia go. Warto więc poszperać w różnych zakamarkach swojego domu, a może w domu rodziców, czy dziadków, by odnaleźć rzeczy pochodzące z okresu peerelowskiego i podzielić się tymi wspomnieniami z innymi podczas imprezy, która rozpocznie się 19 września na Terenach Targowych w Rudzie Śląskiej o godzinie 13.30.

Oprócz wystawiania swoich pamiątek na giełdzie kolekcjonerów, będzie można potańczyć w rytmach lat sześćdziesiątych, siedemdziesiątych i osiemdziesiątych, a także wysłuchać piosenek tak popularnego w tamtych czasach zespołu The Beatles w wykonaniu The Liverpool . Nie zabraknie także powiązań tradycji z nowoczesnością, co najwyraźniej ukaże występ Zespołu Akordeonistów Edwarda Huloka oraz zespołu tanecznego OMEGA.
Podczas festiwalu zaprezentowane zostaną także archiwalne kroniki filmowe opatrzone komentarzem Michała Ogórka.

Organizatorzy nie zapomnieli o dzieciach. Znani rudzianie będą czytać im stare bajki, jak również odbędzie się aukcja na rzecz losowo wybranego Rodzinnego Domu Dziecka z terenu Rudy Śląskiej. Nie zabraknie też konkursów, które pozwolą dzieciom dobrze się bawić, a dorosłym przypomną młode lata, kiedy to tak popularne były gry w kapsle, skakanie na skakance, kręcenie hula hop, gra w klasy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

W związku z tragicznym wypadkiem w kopalni "Wujek" Ruch Śląsk w Rudzie Śląskiej-Kochłowicach Festiwal Wspomnień został odwołany link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.