Facebook Google+ Twitter

I Ogólnopolski Kongres Niskiej Emisji w Krakowie

Temat zanieczyszczenia powietrza wywołuje coraz więcej emocji. Smog stał się przyczyną dyskusji o zasięgu ogólnopolskim. Problem ten jest o tyle istotny, że dotyka zarówno kwestii zdrowotnych jak i ekologicznych.

 / Fot. Globe EnergiaZ tego też powodu władze miast szukają rozwiązań zmniejszających niską emisję i poprawiających życie mieszkańców.

W miniony czwartek (tj. 23 kwietnia) w Krakowie odbył się pierwszy Ogólnopolski Kongres Niskiej Emisji, podczas którego omówiono szereg rozwiązań wpływających na ograniczenie emisji i zanieczyszczeń pochodzących z ogrzewania indywidualnego, przemysłu i komunikacji.

 / Fot. Globe EnergiaWymiana źródeł ciepła, termomodernizacja budynków oraz ograniczenie emisji komunikacyjnej to najważniejsze cele do zrealizowania. Jednak wszystkie te działania uzależnione są od możliwości finansowania inwestycji i realizacji programów w ramach funduszy samorządowych, unijnych i innych.

Wszystkie działania zmierzające do ograniczenia niskiej emisji są równie ważne. Przyłączanie do miejskiej sieci, zamiana pieców węglowych na nowocześniejsze bądź inne ekologiczne źródła ciepła, modernizacja już istniejących kotłów, ograniczenie emisji spalin z komunikacji to tylko niektóre z działań. Jednak największy efekt osiągniemy, kiedy palący w piecach przestaną wrzucać do nich śmieci i inne materiały, w wyniku spalania których powstają trujące związki, takie jak dioksyny, benzen, dwutlenki siarki i azotu oraz szereg innych mikro zanieczyszczeń, przenikających przez naszą skórę do każdej komórki organizmu.

 / Fot. Globe EnergiaW kongresie udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Środowiska, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, Urzędu Miasta Krakowa, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, MPEC Kraków, Instytutu Ochrony Środowiska, Politechniki Krakowskiej i wielu przedstawicieli instytucji z obszaru całego kraju.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.