Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

25228 miejsce

I Ogólnopolski Zlot Samochodów Rolls-Royce i Bentley we Wrocławiu

Wczoraj na wrocławski rynek, zjechało kilkanaście wspaniałych aut z Polski, Niemiec i Holandii. Najstarszy egzemplarz to rocznik 1927. Zlot potrwa do niedzieli.

 Zlot Rolls-Royce i Bentley. / Fot. Grzegorz Zarytkiewicz Zlot Rolls-Royce i Bentley. / Fot. Grzegorz Zarytkiewicz Zlot Rolls-Royce i Bentley. / Fot. Grzegorz Zarytkiewicz


I Ogólnopolski Zlot Samochodów Rolls-Royce i Bentley to pierwsze w Polsce i jedno z największych wydarzeń tego typu w Europie. Organizatorom, Rolls-Royce & Bentley Club Poland, udało się zgromadzić rekordową liczbą pojazdów - na imprezie pojawi się około 50 dwuosobowych załóg z Polski, Niemiec oraz Holandii.

Jeszcze wczoraj można było obejrzeć pojazdy tylko kilkunastu załóg. Kolejne dotrą zapewne dzisiaj i w sobotę, kiedy to o godz. 9 odbędzie się strat rajdu z wrocławskiego rynku. Między godziną 17 a 19 odbędzie się konkurs elegancji. Miejmy nadzieję że pogoda dopisze.


Trochę historii

 Zlot Rolls-Royce i Bentley. / Fot. Grzegorz Zarytkiewicz Zlot Rolls-Royce i Bentley. / Fot. Grzegorz Zarytkiewicz Zlot Rolls-Royce i Bentley. / Fot. Grzegorz Zarytkiewicz


Marka Rolls-Royce pojawiła się w 1904 roku. Wtedy to Charles Rolls i Henry Royce założyli spółkę, która pod nazwą „Rolls-Royce Limited” produkowała samochody oraz silniki spalinowe.

Podstawową dewizą firmy było produkowanie pojazdów perfekcyjnych pod względem technicznym. W 1931 roku Rolls-Royce kupił firmę Bentley. Od tego czasu modele obu marek były często do siebie bardzo podobne, a niekiedy wręcz bliźniacze.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.