Facebook Google+ Twitter

I Ogólnopolskie Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym na Podhalu

W poniedziałek 25 czerwca w na lotnisku w Nowym Targu rozbił się samolot. W zdarzeniu ucierpiało 14 poszkodowanych w tym kilkoro ciężko. Na pomoc zjechały się ekipy ratunkowe m. in z Katowic, Oświęcimia, Białegostoku i Szczecina.

Na szczęście w rzeczywistości nie doszło do tragedii. To tylko jeden ze scenariuszy przygotowanych przez organizatorów Pierwszych Ogólnopolskich Mistrzostw Podhala w Ratownictwie Medycznym które odbywały się w od 25 do 27 czerwca na terenie Podhala. Podczas mistrzostw drużyny ratowników zmagały się z zadaniami, szlifując umiejętności i udowadniając kto ma największą wiedzę z zakresu ratownictwa medycznego. Oprócz rywalizacji uczestnicy brali udział w panelu naukowym, a producenci odzieży i sprzętu medycznego prezentowali swoje produkty. Dla ratowników i ratowników medycznych ciągłe podnoszenie kwalifikacji zawodowych, udział w ćwiczeniach i szkoleniach ma podstawowe znaczenie.

Zadania jakie ekipy ratowników miały do wykonania to:


„Nieudane wakacje” - katastrofa samolotu i 14 poszkodowanych.
„Koniec szkoły” - scenka przy ognisku nad Dunajcem, zadania to opatrzenie poważnego oparzenia i postępowanie w ataku astmy.
„Wiosenne porządki” - na ogródkach działkowych w Nowym targu poszkodowany spadł z dachu i uderzył o stolik doznając urazu głowy i miednicy.
„Plażowicze” - wyłowiony z jeziora topielec i dziewczyna z objawiamy zawału serca.
„Spacer” - Na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego ratownicy spotkali matkę z niemowlakiem mającym wadę serca. U dziecka doszło do nagłego zatrzymania krążenia.

Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Gratulacje świetnego wyniku.

Ogólnopolskie Mistrzostwa Podhala w Ratownictwie Medycznym organizuje Firma COR-MED oraz Fundacja Związku Polskich Kawalerów Maltańskich Maltańskiej Służby Medycznej i Pomocy Maltańskiej Oddział Nowy Targ.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.