Facebook Google+ Twitter

I po debacie...

Kaczyński przegrał debatę z Tuskiem. Lider PO powinien więc zrezygnować z konfrontacji z Kwaśniewskim, co umożliwi mu walkę do końca o każdego wyborcę, także LiD-u. Kwaśniewski musi odejść, nawet jeśli jest zatrzymywany i wspierany przez Kaczyńskiego.

Kaczyński przegrał. Sam zapowiedział swoją porażkę, i to kilkakrotnie, gdy próbował poniżyć swego konkurenta. Tusk jest z niższej półki, mówił, co przypominało Lecha Wałęsę, który zamiast ręki chciał podać Kwaśniewskiemu nogę. Kosztowało to Wałęsę strasznie dużo - prezydenturę i politycznego kaca po dziś dzień.

Jarosław Kaczyński jest polityczną mutacją Wałęsy. Od byłego prezydenta zapożyczył przynajmniej trzy cechy: przekonanie o swojej wielkości, brak szacunku dla innych i zamiłowanie do intryg z udziałem służb specjalnych. PiS powinien przegrać te wybory, ponieważ nie ma pojęcia o państwie prawa. Premier przyznał podczas debaty, że za ministrami z koalicji wysyłał CBA. To jest kpina z prawa, państwa i obywateli.

Tak samo jak premier Kaczyński państwo traktują Zbigniew Ziobro i Mariusz Kamiński, najsilniejsze podpory tego rządu i kampanii PiS-u. Kolejne odcinki filmu z doktorem G. emitowane w telewizji naruszają podstawowe prawa człowieka i zasady państwa prawnego. Robicie panowie, to co na Wschodzie nazywają "pokazuchą".

Debatę wygrał Tusk. Zapewne zwiększy to szansę PO na wyborcze zwycięstwo, i dobrze. Może po wyborach będzie równowaga - ośrodek prezydencki i opozycja PiS, rząd z PO. Dla tego scenariusza PO powinna starać się o głosy niezdecydowanych i wyborców LiD-u. LiD jest formacją odchodzącą, to wydzielony oddział postkomunistycznego oportunizmu. Ma dwie twarze Kwaśniewskiego: sympatyczną, gdy jest trzeźwa i koszmarną, gdy pijana. Ten koszmar jest z samej głębi socjalistycznych stosunków społecznych. Po kijowskim upadku adwokata Ukrainy premier Kaczyński podał mu rękę, potrzebował go do ataku na PO (znów cel uświęca środki, jak w sojuszu z Lepperem). W walce o głosy wyborców

LiD-u, niezadowolonych z rządów braci Kaczyńskich, Donald Tusk powinien zrobić krok stanowczy i zrezygnować z debaty z Aleksandrem Kwaśniewskim: Charków, Kijów, Szczecin, to szlak bojowy prosto na polityczną emeryturę, z własnej woli i z własnego wyboru. Aleksander Kwaśniewski nie już dzisiaj jest partnerem do rozmowy o Polsce.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Debata należy sie wyborcom! To nie jest "łaska" polityków - ludzie mają prawo poznać różnice miedzy PO a LiDem.

A LiD nie jest formacją odchodzącą - odwrotnie: z partii postkomunistycznej stopniowo przekształca się w cywilizowaną socjaldemokrację.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 14.10.2007 09:26

W szczegółach rzeczywiście ma Pan zdecydowanie rację. Wiem to jednak dopiero po reakcji na te dwa posty, a z artykułu bije pewność autora, że jest właśnie tak, a nie inaczej. Ja uważam, że z zachowania polityków wcale nie wynika tak jednoznacznie, że jeden z nich jest demonem intelektu, a drugi wręcz przeciwnie. Istnieją niuanse, które niestety rozbijają w pył wszystkie wyliczone przez Pana stwierdzenia. Pan je podaje jako oczywiste fakty, a to są tylko i jedynie osobiste interpretacje. Wierzę, że na pewno uczciwe i przemyślane, ale nikt nie musi się z nimi zgadzać. Tym bardziej, że podlane są emocjonalnym sosem w smaku przypominającym instrukcję z przedwyborczych ulotek propagandowych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panowie adwersarze, bardzo proszę, przeczytajcie jeszcze raz mój tekst. Niestety Wasza krytyka nie odnosi się do tego co napisałem.Najważniejszą tezą tekstu jest propozycja, by Tusk zrezygnował z debaty z Aleksandrem Kwaśniewskim. Dla pijanych kierowców państwo organizuje 24 godzinne sądy, i słusznie,zaś pijani politycy moga wykładać, rządzić państwem i włos im z głowy nie spada. Czy za tym jesteście? Czy, jak ludzie z LiD-u uważacie, że lepszy pijany Kwaśniewski niż trzeźwy Kaczyński? O tym problemie napisałem. Nie narzucam ludziom co mają myśleć, przedstawiam jedynie swój punkt widzenia na debatę Tusk-Kaczyński, na rozumienie i praktykę państwa prawa, co moim zdaniem jest obecnie dla Polski sprawą kluczową. Co do relacji Wałęsa -Kaczyński, to trzeba przypomnieć, iż bracia Kaczyńscy byli inicjatorami pierwszej kampanii prezydenckiej Wałęsy i pracowali w jego kancelarii. Mimo tego,że wyciągnęli wnioski z tej politycznej przygody, to , zwłaszcza premier Kaczyński, przypomina Wałęsę, gdy próbuje poniżyć swoich politycznych przeciwników. Serdecznie pozdrawiam, Wiesław Romanowski

Komentarz został ukrytyrozwiń

W całości zgadzam się z moim "przedmówcą" Ten artykuł jest bardzo stronniczy. Porównanie Kaczyńskiego do Wałęsy jest po prostu śmieszne. Szkoda że premier zapomniał powiedzieć, że za jego rządów o ponad 20% spadła liczba pracodawców którzy lekceważą przepisy prawa pracy. Zabrakło też informacji, że jest to pierwszy rząd który w sposób zdecydowany przeciwstawil się wyzyskowi pracowników w zagranicznych koncernach handlowych. Gdzie był Tusk jak globalne koncerny korzystajać z uprzywilejowanej pozycji zagranicznych inwestorów, kpili sobie z Kodeksu Pracy? Nie pamiętam aby Platforma zwana Obywatelską w Sejmie wnosiła projekty mające na celu poprawę warunków zatrudnienia pracowników. To co zaś dobrze pamiętam to popieranie projektów majacych na celu pozostawienie pracodawcy calkowitej swobody w przyjmowaniu i zwalnianiu pracowników. Obawiam się gdyby PO rządziła to większość zatrudnionych będzie musiała tak często zmieniać pracę, a często i miejsce zamieszkania, jak to ma miejsce w USA. Na tym zapewne ma polegać ta nowa gospodarka. Myślę też, że bardzo poważnym błędem rządzących, jest nasza ciągła obecność w Iraku i Afganistanie, co Tusk skwapliwie potrafił wykorzystac jako argument przeciwko PIS.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.10.2007 20:26

Wielki minus za nachalną propagandę wprost bez najmniejszej próby osądu całości zaistniałych w czasie kampanii wyborczej faktów. Ludzie wiedzą, co powiini myśleć, a ten tekst przypomina apel o zabieranie babci dowodu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.