Facebook Google+ Twitter

I po Gadu Dyktandzie

Dziś o godz. 18 każdy, kto miał dostęp do internetu, komunikatora Gadu-Gadu oraz miał mozliwość posłuchać tekstu dyktanda, nadawanego przez Gadu Radio Starter, mógł sprawdzić swoją znajomość ortografii.

http://www.mojageneracja.pl/8899 / Fot. screenGadu Dyktando rozpoczęło się parę minut po godz. 18. Profesor Bralczyk wyraźnie odczytywał kolejne zdania. Byłam jedną z osób, które zasiadły przed monitorem, aby napisać internetowe dyktando. Jego trudność nie była ekstremalna, jednak do prostych dyktando również nie należało. Jeżeli znało się pisownię cząstek "pół", "niby", "ćwierć", "quasi", to z napisaniem dyktanda nie było zbyt dużego problemu.

Pomysł pisania dyktanda przez internet był bardzo dobry, jednak nie było to całkowicie wygodne rozwiązanie. Wystarczyła niepraktyczna, "twarda" klawiatura, by pisanie odbywało się wolniej niż zwykle, zwłaszcza, jeśli w tekście były prawie same wyrazy zawierające litery alfabetu, wymagające użycia klawisza "alt". Akurat ja siedziałam w redakcji na Macintoshu i poznałam, jaką trudność może sprawiać szybkie pisanie polskich znaków.

Inną niedopracowaną kwestią były gongi, po których należało wysłać tekst dyktanda przez komunikator jako wiadomość. Następowały nieoczekiwanie i nie zawsze udawało się wysłać tekst na czas. Wstawianie przecinków, "na szybko" też stanowi duży problem. Jak się zastanawiać nad interpunkcją, kiedy zdanie jest długie, a należy je wysłać błyskawicznie?

Niedługo powinien pojawić się tekst dyktanda na stronie Moja Generacja. Jeżeli nie pisaliście, zobaczcie, czy dyktando wyda wam się trudne. A na najlepszych czekają nagrody!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Bo komunikator nie zna wszystkich słów, zwłaszcza takich mało używanych...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobra cofam co napisałem ... znalazłem tekst, komunikator poprawiający błędy najwyraźniej mógł tylko namieszać :D
http://img158.imageshack.us/my.php?image=screenshot1je7.png

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.