I podkarpacka liga juniorów po 4. kolejce

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2008-09-01 11:31

Sanoczanie (juniorzy starsi) nadal pozostają niepokonani na własnym stadionie. Kolejne wysokie zwycięstwa Stali z Mielca i Rzeszowa. JKS nadal bez punktu.

I liga: juniorzy starsi

W pierwszej połowie więcej z gry mieli miejscowi, lecz to goście pierwsi zdobyli gola. Szybką kontrę, mocnym, płaskim strzałem zakończył Kapłon. W tej sytuacji sanoczanie stracili piłkę w środku pola na rzecz... sędziego, od którego piłka odbiła się przy podaniu Lorenca. W odpowiedzi Ambicki celnie dośrodkował na głowę Kowalskiego i był już remis. W drugiej połowie Sobolak zmarnował sytuację sam na sam, a Lorenc głową trafił w poprzeczkę bramki dobrze dysponowanego Lwa. Miejscowi dopięli swego w 87. minucie. Z mocnego i precyzyjnego dośrodkowania Kuziana skorzystał Ząbkiewicz. Z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce rywala. – Żal tego straconego punktu, tym bardziej, że od remisu dzieliły nas tylko trzy minuty – mówił po meczu Zbigniew Kowal, trener Czuwaju. W ostatniej minucie Kapłon miał szansę wyrównać, jednak tym razem brakło temu zawodnikowi precyzji.

Stal Sanok - Czuwaj Przemyśl 2-1 (1-1)
Kowalski (38), Ząbkiewicz (87) – Kapłon (21).
Stal: Szpiech – Januszczak (46. Ząbkiewicz), Niedzielski, Zarzycki, Drabik - Ambicki, Lorenc, Adamiak (75. Burkiet), Florek (46. Kuzian) - Kowalski, Sobolak (83. Kuzio).
Czuwaj: Lew – Klucznik, Owsiany, Szczesny, Romanowski – Folwarski, Kocur, Kapłon, Jagielnik – Turek (31. Senejków), Adamski.
Sędziowali Piotr Ekiert oraz Leszek Śnieżek i Rafał Zaremba
(Krosno). Widzów 50.

Pozostałe rezultaty:
JKS Jarosław – Polonia Przemyśl 2-4 (0-2) Pruchnicki (54-karny), Trojniak (70) – Zaic (10), Wanat (45), Górka (48), Ścielony (63); Stal Stalowa Wola – Stal Nowa Dęba 2-1 (0-1) Torba (60), Chamera (70) - Kurzymski (31); Błękitni Ropczyce – Gamrat-Czarni Jasło 0-1 (0-0) Ochwat (73); Siarka Tarnobrzeg – Karpaty Krosno 3-2 (1-0) Rożek (10), Brania (66), Rusek (76)
– Piękoś (75), Jachyra (84); Stal Mielec – Wisłoka Dębica 5-2 (2-1) Gorzelany (8), Wójtowicz (17), Gozdecki (60), Dąbek (66), Krzystyniak (76)
– Kantor (43), Barycza (68); Igloopol Dębica – Stal Rzeszów 1-6 (0-1) Porębski (90) – Filipek 2 (39, 72), Berkowicz 2 (56, 86), Maca 2 (60, 70).

Zaległe mecze z 3. kolejki:

Czuwaj Przemyśl – Błękitni Ropczyce 0-2 (0-0) Bartusik (70), Ogrodnik (90); Polonia Przemyśl - Stal Stalowa Wola 1-4 (0-1) Wanat (63) - Torba (5), Mączka (70), Sitarz (74), Lichy (80).

I liga: juniorzy młodsi

Siarka Tarnobrzeg - Karpaty Krosno 1-1 (1-1)
Żwirek (20) – Meier (27)
Siarka: Lasota (40. Mroczek) - Gilewski, Duda, Granica, Biernacki - Saja, Wolan (70. Markiewicz), Rzeźwicki (75. Kowalewski), Przech (40. Rzepiela) - Żwirek (60. Durda), Rodzeń.
Karpaty: Guzik – Wajda, Łuszcz, Rajchel, Smaroń (67. Pelczar) – Porcek, Szakowski, Nowak (41. Drakopoulos, 74. Niemiec), Meier – Munia, Szmyd (65. Sęp).
Sędziowali Sobczak, Strzępek, Walczyk (Rzeszów). Żółte kartki: Rajchel, Drakopoulos. Widzów 50.

Miejscowi pierwsze 25. minut zagrali bardzo dobrze. W 20. minucie spotkania po mocno bitym rzucie wolnym, bramkarz gości musiał wybijać piłkę. Czujny Żwirek skorzystał z tego, że Guzik wybijał za słabo i dobił piłkę do siatki Karpat. Stan meczu wyrównał Meier, który wykorzystał celne podanie Porcka i minąwszy jeszcze jednego obrońcę Siarki, mocnym strzałem z 15. metra pokonał Lasotę. Kolejne minuty to minimalna przewaga przyjezdnych. Na początku drugiej połowy w słupek trafił Munia, później tempo meczu spadło i do końca meczu utrzymał się rezultat remisowy.

Pozostałe wyniki:
JKS Jarosław – Polonia Przemyśl 8-1 (3-1) Kłak 2 (11, 40), Giżycki 2 (24, 62), Fedor (28), Kuc (65), M. Pawłowski (67), Wach (75) – Kwolik (19); Stal Stalowa Wola – Stal Nowa Dęba 5-1 (1-1) Pokój (21), Ulawski 2 (52, 69), Walczyk (56), Kocój (81) – Chorodeński (12); Błękitni Ropczyce – Gamrat-Czarni Jasło 3-1 (2-1) Wilk (18), Galas 2 (33, 65) – Kurdziel (38); Stal Sanok – Czuwaj Przemyśl 0-1 (0-1) Buczyński (31); Stal Mielec – Wisłoka Dębica 3-0 (0-0) Miłoś (49), Osuch (69), Góra (74); Igloopol Dębica – Stal Rzeszów 0-10 (0-4) Szyszka 4, Cebula 2, Babiarz 2, E. Szela, K. Szela.

Czuwaj Przemyśl – Błękitni Ropczyce 4-3 (2-2) Turek 2 (18, 56), Horodyski (29), Babiarz (63) - Koryś 2 (25, 35), Tobiasz (70); Polonia Przemyśl - Stal Stalowa Wola 0-2 (0-1) Panikowski (11), Kocuj (57).