Facebook Google+ Twitter

I przyszedł maj, i sypnęło piórami!

Pierwsza w tym miesiącu narada redakcyjna na temat piór dla autorów zaowocowała licznym upierzeniem. Oto kolejne stopnie "wtajemniczenia" i przywilejów dla dziennikarzy obywatelskich...

Pierwsze pióro otrzymują


Tomasz Idzikowski jest z nami od niedawna, ale szybko pokazał, że sprawnie znajduje newsy oraz, że potrafi pisać o komputerach i grach komputerowych.

Adrian Słojewski to kolejny warszawski praktykant, który ruszył w miasto z kamerą. Liczymy, że to nie koniec jego dokonań....

Łukasz Stafiej interesuje się sceną muzyczną. Kolejny korespondent z Sopotu. Trójmiasto i Wrocław w czołówce w tej kategorii.

Liliana Kosecka. Pruszków, Wola Marzeńska - małe miejscowości w woj. łódzkim nie są już dla nas pustymi nazwami na mapie Polski. Majowy harcerski biwak, Nauka bezpiecznego poruszania się dla dzieci, Msza polowa w Woli Marzeńskiej, nieprzemyślany remont drogi w Zduńskiej Woli... Chyba rośnie nam druga Ewa Kowalska :)

Piotr Balkus ma szerokie zainteresowania: sport, muzyka, pisze felietony. Jego tekst o błędzie w teście gimnazjalnym budził kontrowersje, ale i należy do najbardziej czytanych w gazecie internetowej.

Edyta Sowa Za jej sprawą Kraków ma nową korespondentkę. Edyta próbuje opisywać magiczne miejsca w tym ciekawym mieście, a także pisać o wydarzeniach kulturalnych.

Joanna Hebda pisała i o Rubiku, i o Alu Pacino, i o mężczyznach. Najwięcej komentarzy wywołał oczywiście jej tekst "Gdzie ci mężczyźni".

Mariusz Puła wykazał się spostrzegawczością pisząc o wątpliwościach kto wygrał tuż po zakończeniu V edycji "Tańca z gwiazdami". Mariusz jest przykładem autora, który powraca dobrym tekstem po dłuższej nieobecności w Wiadomościach24.pl

Izabela Fic napisała ciekawy tekst o trampkach Converse All Star oraz oko fotoreportera sprawiło, że witamy ją w gronie "jednopiórkowców".

Maciej Nawrotek dołączył do coraz liczniejszej grupy obywatelskich dziennikarzy sportowych. Prosimy tylko by staranniej przygotowywał swoje teksty.

Piotr Gocał pisze o sobie "Fotografia to moja pasja ". To widać... I tym samym mamy kolejnego fotoreportera w gronie "upierzonych".

Drugie pióro trafia do...


Piotr Panfil przekonał nas relacją z tragicznego wypadku do jakiego doszło w Kutnie. O taką Waszą postawę zawsze apelowaliśmy. Życie przynosi nam czasem smutne wydarzenia i sztuką oraz powinnością dziennikarza obywatelskiego jest je relacjonować. Piotrze - liczymy, że poprawisz jeszcze "zapis"!

Maciej Lewandowski nadesłał w długi weekend materiał o wyborach w Szkocji w których brali też udział Polacy. Dzięki niemu ten kraj jest dla nas coraz mniej tajemniczy. Cenimy fotografie Maćka. A jego materiał o Polakach, o których głosy zabiegają szkoccy politycy, zaskoczył nas kompletnie.

Marek Ciesielczyk jest bardzo aktywnym autorem. Jego felietony cieszą się dużym powodzeniem. Nam najbardziej podobał się materiał otarnowiance, która straciła zdrowie na przystanku autobusowym

Łukasz Honory pisze o sporcie nie tylko z z fotela przed telewizorem. Drugoligowa Lechia Gdańsk ma swojego sprawozdawcę... Tak trzymać Łukasz!

Jacek Filipek szybko wskoczył na podium. Już ma "drugie miejsce" bo jego relacje z tras rajdowych są kompetentne i szczegółowe. W dodatku robi naprawdę niezłe zdjęcia i pisuje nie tylko o sportach motorowych. Mogliśmy na bieżąco śledzić zmagania kierowców w rajdzie Elmot i zobaczyć, dokąd z miasta wyrwać się mogą krakowianie. Brawa dla Jacka.

Piotr Raszewski pisze o muzyce, Wrocławiu, relacjonował też wystawę zdjęć o autostopie. Piotrze - oby to nie było wszystko. Wrocław na Ciebie liczy!

Magda Duchnowska przygotowała prawdziwie interwencyjny materiał o sytuacji na ulic Kadetów w Wawrze. To nie pierwszy ciekawy tekst w wykonaniu Magdy.

Trzecie pióro


Tomasz Albecki otrzymuje trzecie pióro za działalność reporterską, a nie za recenzje. Tych pisze tyle, że aż nam się nie chce wierzyć, kiedy znajduje czas na cokolwiek innego. Doceniamy jego relacje z wydarzeń w Wejherowie i Rumi. I wywiady, i reportaż. Na to czekają czytelnicy.

Jadwiga Kowalczyk Ostre spojrzenie, doświadczenie życiowe oraz niezwykłe czasem porównania. Poranne felietony Jadwigi. Czy trzeba pisać coś więcej?

Agnieszka Wasztyl i jej reportersko-interwencyjny materiał o państwu Adamczykach z Rząski. Takich tekstów - udokumentowanych, unikalnych - jak najwięcej. A wiemy, że to nie kres możliwości Agnieszki. Jej i innym Autorom pomoże wkrótce legitymacja dziennikarska.

I jeszcze kilka przypomnień i linków...


Nie wszyscy chyba zaglądają na naszego redakcyjnego bloga a tam często informujemy o ważnych dla społeczności dziennikarzy obywatelskich wydarzeniach.

Z naszych obserwacji i statystyk odwiedzin wynika, że to rzadko czytany tekst stylebook pomógłby i Wam, i nam. Wielu literówek, fatalnych zapisów oraz głupich błędów można uniknąć jeśli stosuje się słownik ortograficzny. Także lektura tych pytań i odpowiedzi mogłaby wiele wyjaśnić.

Podobnie wiele naszych uwag byłoby niepotrzebnych (nie musielibyśmy często zwracać materiału!) gdybyście pamiętali, że zamieszczając cudze fotki musimy mieć na naszym redakcyjnym e-mailu zgodę ich autora, podmiotu nim dysponującego czy administratora strony skąd je pobraliście. Nie wystarczy zapewnienie "Mam zgodę Autora"... Jak uzyskać zgodę?

Nie zapominajcie o tym, że Autorom zaproponowaliśmy też status eksperta. To dobrowolna deklaracja. Czekamy na e-mail redakcja@wiadomosci24.pl...

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

dziękuję i gratylacje dla wszystkich opierzonych:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratuluję! Życzę Wam większych sukcesów!

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziekuje i gratuluje wszystkim:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dla porządku kliknęłam w blog redakcyjny. I cóż znalazłam? wielu odznaczonych pierwszym, drugim i ......trzecim piórem: w tych ostatnich m.in. siebie.
Serce zaklekotało niebezpiecznie - taki honor!
Dziekuję Redakcji, a przede wszystkim osobom, które cierpliwie czytają moje ple,ple,ple.....:)

Gratulacje dla wszystkich "nowych", "średnich" i "podstarzałych" w pisaniu!

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuje serdecznie:))) Pozdrawiam:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

BARDZO dziękuję :-) BARDZO :-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

dziękuje!!!! jestem zaskoczona!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

dzieki za poprawienie. to ze fotografuje bylo strrraszne;) pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 10.05.2007 16:16

Zaskoczona jestem ogromnie! Dzięki :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

O, dziekuje. Milo, milo. Skromna errata - ja wcale NIE fotografuje:) Wszystkie zdjecia w moich tekstach sa zdobyte od artystow/organizatorow.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.