Facebook Google+ Twitter

I publiczna prezentacja rękopisu Dzienniczka św. Faustyny

15 sierpnia w od godziny 11 do 18.00, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbędzie się publiczna prezentacja rękopisu "Dzienniczka" św. s. M. Faustyny Kowalskiej.

Okno celi, w której zmarła św. Faustyna Kowalska (klasztor w Krakowie-Łagiewnikach) / Fot. X ziomal X/CC 2.5"Dzienniczek" ,(rękopis) jest skarbem o unikatowej wartości. Jest relikwią nie tylko Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, ale w w ogóle relikwią, gdyż należał do św. Siostry Faustyny (relikwie II stopnia, jak habit i inne przedmioty używane przez świętych.- wyjaśnia s. Elżbieta Siepak- rzecznik prasowy ZSMBM.

"Dzienniczek" pisany przez s. M. Faustynę, był dwukrotnie przepisywany w całości. Został opracowany naukowo z idealną precyzją po raz drugi. Pierwszy raz został przepisany przez s. Ksawerę Olszamowską w latach 50. Ta wersja zawierała wiele błędów, które czytelnik mógł niewłaściwie zinterpretować, co miało wpływ na przekaz o Bożym Miłosierdziu.

Prócz błędów, opuszczenia wyrazów, zdań i całych stron tekstu "Dzienniczka", były też słowa osobiście dodane przez s. Ksawerę, albo zmienione przez nią. W dodatku w prywatnych odpisach z tego tekstu, brakowało wyraźnego zaznaczenia, które słowa pochodzą od Jezusa, co w rezultacie prowadziło do podejrzeń o herezję autorki Dzienniczka.

Fatalnie przepisany "Dzienniczek" i jego tłumaczenie na język włoski było jednym z powodów wydania przez Watykan w 1959 r. notyfikacji zakazującej szerzenia czci Bożego Miłosierdzia w formach podanych przez s. Faustynę.

Kim była osoba, która przepisała "Dzienniczek" prawidłowo?

"Pochodziła z Czerwińska koło Płocka. W 1965 roku na polecenie ówczesnego arcybiskupa Karola Wojtyły rozpoczęła kompletowanie dowodów i świadków do procesów informacyjnego oraz beatyfikacyjnego siostry Faustyny.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Solo
  • Solo
  • 12.08.2011 20:11

Słowem znowu coś ktoś kręci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.