I runda fazy play-off. GKS Tychy-Stoczniowiec Gdańsk 3:4

• Autor usunął profil

• Data dodania: 2011-02-10 19:21

GKS Tychy uległ wczoraj drużynie z Gdańska przed własną publicznością. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Aron Chmielewski.

Od początku I tercji na tafli dominowali tyszanie. W 55. sekundzie Adam Bagiński pokonał Przemysława Odrobnego. Dziesięć minut później Filip Drzewiecki wyrównał wynik, a ważną asystę zaliczył Artur Kostecki. GKS popełnił dużo błędów w obronie, co przełożyło się na wynik.

17. minuta należała do Drzewieckiego, który ponownie zapewnił prowadzenie gdańskiej drużynie.
60 sekund później gola na 2:2 zdobywa czeski napastnik Roman Simicek.

W II tercji tyszanie zmarnowali sporo bramkowych okazji. W 25. minucie gry Adrian Parzyszek podwyższył wynik na 3:2, wykorzystując podanie zza bramki Sławomira Krzaka.

Trzecia tercja to spektakl niewykorzystanych sytuacji oraz niepotrzebnych nerwów, w którym głównymi aktorami zostali bramkarze. 55. minuta to wyrównująca bramka gdańskiego napastnika Macieja Rompkowskiego. Liczne przerwy w grze i napięta atmosfera w połączeniu z zaangażowaniem i wolą walki sprawiły, że spotkanie stawało się coraz mniej płynne. Decydujący cios wymierzył GKS-owi Aron Chmielewski, gdy w końcowych sekundach umieścił krążek pod nogami Sobeckiego.

Stoczniowiec Gdańsk, na którego nikt w fazie play-off nie liczył, walczył wczoraj jak równy z równym. Na GKS Tychy czekają teraz dwa wyjazdowe mecze w Gdańsku.

Sędziowali: Wolas - Pilarski, Cudek.

GKS Tychy: Sobecki (do 59:20); Kotlorz (2) - Gwiżdż, Sokół (2) - Jakeš, Gonera - Csorich; Vítek - Parzyszek (2) - Witecki, Bagiński (2) - Šimíček (2) - Woźnica, Galant - Garbocz - Krzak.
Trener: Jiří Šejba.

Stoczniowiec: Odrobny (2); Kabat - Smeja (4), Maciejewski - Skrzypkowski, Mat. Rompkowski (2) - Kostecki; Škutchan - Ziólkowski - Steber, Chmielewski - Wróbel - Drzewiecki, Strużyk - Mac. Rompkowski - Jankowski, Janečka, Marzec.
Trener: Tadeusz Obłój.