Facebook Google+ Twitter

I SPORTOWA PARAOLIMPIADA

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2013-09-26 21:07

Niezwykłe sportowe wydarzeniepod Patronatem Starosty Wołomińskiego i Wójta Gminy Klembów pod nazwą I Sportowa Paraolimpiada „Pod Dębami” zorganizował 19 września 2013 roku Zespół Szkół Specjalnych im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku.

Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ostrówku pani Sylwia Kielczyk oraz dyrektor Zespołu Szkół w Ostrówku pani Jolanta Paderewska przywitały wszystkich uczestników i zaprosiły zgromadzonych do wspólnej zabawy.
Imprezę rozpoczęła kolumna zawodników z każdej goszczącej szkoły wprowadzona przez Prezesa Jakuba Szcześniaka wraz z trenerem i młodzieżą z Akademii Młodego Piłkarza. Około 140 zawodników z niepełnosprawnością intelektualną i z niepełnosprawnościami sprzężonymi uczestniczących w Paraolimpiadzie przyjechało ze Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych
i Przysposabiających do Pracy z powiatu wołomińskiego i powiatów ościennych.

Gościliśmy 9 placówek:
- ZSS im. J. Twardowskiego w Wołominie;
- Ośrodek Rehabilitacyjno- Edukacyjno-Wychowawczy w Wołominie;
- ZSS im. M. Konopnickiej w Markach;
- ZSS nr 95 w Helenowie;
- ZSS w Brańszczyku;
- ZSS nr 63 w Warszawie;
- Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. M. Konopnickiej w Wyszkowie;
- ZSS Pęchery-Łbiska;
- ZSS im. M. Grzegorzewskiej w Ostrówku.

Komentator Dariusz Dudkiewicz rozpoczął część sportową imprezy. Uczestnicy mogli spróbować swoich sił w następujących konkurencjach:
- wyścig na wózkach inwalidzkich,
- bieg krótki,
- bieg długi,
- rzuty woreczkiem do zawieszonego w bramce hula hop,
- strzały piłką do bramki,
- rzuty do kosza,
- rzuty piłką lekarską na odległość,
- prowadzenie piłki do unihokeja.

Imprezę uatrakcyjniła prezentacja wozu strażackiego oraz zabawa przy muzyce prowadzona przez wodzireja panią Marzenę Adamczyk. Uczestnicy wzięli też udział w zabawie „Nie – Używkom” zdobywając atrakcyjne nagrody. Oprócz tego spotkanie uatrakcyjniło malowanie buziek oraz maskotka Zuzia z Przedszkola Nasze Bambino w Wyszkowie a kangur SKOK Wołomin aktywnie wspierał zawodników.
Nie zapomniano o poczęstunku by wzmocnić zawodników. Towarzystwo Sportowe Dębina przygotowało wyśmienitą grochówkę, serwowane były też potrawy z grila i pyszne ciasta.
Zabawę zakończyło wręczenie wszystkim uczestnikom nagród, medali, dyplomów i pamiątkowych pucharów dla poszczególnych szkół.

Wydarzenie śledziły bacznie: telewizje TVP oraz TVN, w których można obejrzeć relacje z imprezy.
O bezpieczeństwo wszystkich zgromadzonych dbała pani pielęgniarka Renata Pokora z Ośrodka zdrowia w Ostrówku, Straż Pożarna z Wołomina i policja.

Fundatorami nagród byli: Starosta Powiatu Wołomińskiego i Nadleśnictwo Drewnica. Wsparcie finansowe otrzymaliśmy również od: Wójta Gminy Klembów, GOPS w Klembowie oraz GOK w Klembowie,
Pozostałymi sponsorami uroczystości byli: P.P.C.”TAGO”- Tadeusz Gołębiewski w Radzyminie, Pierarnia-Cukiernia KOTULSKI w Ostrówku, Towarzystwo Sportowe „Dębina” w Ostrówku, Pracownia Cukiernicza „Wiśniewscy” Sp.j. w Wołominie, „MINI DELIKATESY” W. Kaza w Klembowie, Apteka w Ostrówku, Firma cateringowa „U Barbórki” B. Seżeń w Wołominie, ZDZCK w Wyszkowie, Lecher- Over Europe Sp. zo.o. w Klembowie, Masarnia „Malina” R. Ruciński w Ostrówku, Zakład Produkcyjny INTERFIBER Sp. zo.o. w Lipce oraz lokalne Banki: Pekao SA - Wołomin, Euro Bank SA – Wołomin, Raiffeisen Bank Polska SA – Wołomin, Alior Bank SA – Wołomin, SKOK Wołomin, SK Bank- Ostrówek.

Zdjęcia z uroczystości można będzie obejrzeć na stronie organizatora konkursu: www.zssostrowek.edu.pl

Organizator konkursu dziękuje patronom i wszystkim sponsorom za pomoc
w przygotowaniu uroczystości oraz uczestnikom i ich opiekunom za udział.
Już nie możemy doczekać się II Sportowej Paraolimpiady "Pod Dębami" na którą z góry serdecznie zapraszają organizatorzy.

Opracowała: Marta Iwaniec, Joanna Górecka

(Joanna Górecka)

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.