Facebook Google+ Twitter

I Świętokrzyski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich

Sygnaliści myśliwscy to nieliczna grupa muzyków, którzy łączą swój talent z miłością do lasu i polowań. W Technikum Leśnym w Zagnańsku w świętokrzyskim odbył się pierwszy Świętokrzyski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich o "Statuetkę Dęba Bartka".

Zapowiedź konkursu / Fot. http://pasjonaci.netbird.pl/a/946/24683,1Myślistwo to hobby niezwykle ciekawe; ze względu na procedury i przepisy również bardzo trudne do uprawiania. Dla ludzi, którzy kochają przyrodę i las znajdą się bardziej przystępne zajęcia. Jednym z nich może być muzyka.

Każdemu dawnemu polowaniu towarzyszyły dźwięki rogów myśliwskich. Grano na rozpoczęcie polowania, aby obwieścić o wypatrzonej zwierzynie, grano też na zakończenie. Każda melodia była inna, każde zwierzę miało przypisane sobie własne dźwięki. Dziś te tradycje są podtrzymywane przez ludzi w każdym wieku. Swoje umiejętności mogą sprawdzić na konkursach coraz liczniej organizowanych w Polsce.

Takie też zawody odbyły się w Technikum Leśnym w Zagnańsku w niedzielę 18 października. Było to I Świętokrzyski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich o Statuetkę Dęba Bartka. Określenie "świętokrzyski" może być nieco mylące. W konkursie wzięło bowiem udział blisko 90 uczestników z 14 województw. Taka liczba muzyków zdziwiła nawet organizatorów: - Uczestników było tak wielu, że musieliśmy przeprowadzać przesłuchania w dwóch turach - mówiła prowadząca galę wręczenia nagród Anna Kowalska - dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku.

Przesłuchania odbywały się w 3 klasach: A, B, C. Każda klasa oznaczała inną trudność utworów w niej granych. Dzięki temu każdy z uczestników rywalizował z osobami o podobnych umiejętnościach. Konkurs był podzielony na rywalizację indywidualną i zespołową.

O godzinie 16.30 na uroczystej gali ogłoszono wyniki i wręczono nagrody. Wśród początkujących solistów najlepszy był Arkadiusz Bogaczyk, wśród bardziej zaawansowanych uczestników z klasy B, wygrała Magdalena Worecka. W najwyższej klasie triumfował Tadeusz Piankowski.

W rywalizacji zespołowej najlepsi okazali się sygnaliści z Reprezentacyjnego Zespołu Sygnalistów Myśliwskich Zespołu Szkół Leśnych w Warcinie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.