16722 miejsce

I Turniej o puchar Lwa Lechistanu 2011: Znicz Pruszków wygrywa!

W niedzielę wieczorem zakończył się dwudniowy turniej finałowy z cyklu: I Turniej o puchar Lwa Lechistanu 2011 dla rocznika 1999. Zwycięzcą została drużyna Znicza Pruszków.

Turniej Finałowy - I Turniej o puchar Lwa Lechistanu 2011 / Fot. K. TrzeciakowskiTurniej o puchar Lwa Lechistanu 2011 rozgrywany był w nowoczesnej hali sportowej przy ulicy Wiertniczej 26 w Warszawie. Organizatorem imprezy był Klub Sportowy Delta Warszawa wraz z Dzielnicą Wilanów m.st. Warszawy. Honorowy patronat nad turniejem objął Burmistrz Dzielnicy Wilanów m.st. Warszawy, Ludwik Rakowski.

Dlaczego w nazwie turnieju pojawia się zwrot "Lew Lechistanu"? Otóż organizatorzy chcieli upamiętnić Króla Jana III Sobieskiego, który miał swoją rezydencję bardzo niedaleko miejsca rozgrywania turnieju. Król poprzez swoją waleczność nazwany został "Lwem Lechistanu". Wszystkim zależało, aby podkreślić to, jakim człowiekiem był Jan III Sobieski i przekazać młodzieży wartości tego, jakże wybitnego Polaka.

Turniej Finałowy - I Turniej o puchar Lwa Lechistanu 2011 / Fot. K. TrzeciakowskiTurniej Finałowy to kolejna impreza z cyklu "Lwy Lechistanu Cup 2011". Jako pierwszy został rozegrany turniej eliminacyjny, w którym rywalizowały drużyny z Warszawy i okolic. Pierwsze trzy (Ursus Warszawa, Unia Warszawa i Znicz Pruszków) uzupełniły grono szesnastu ekip turnieju finałowego. Rozgrywki finałowe to impreza ogólnopolska, w której mogliśmy oglądać takie ekipy jak Warta Poznań, GKS Katowice czy GKS Bełchatów.

Rozgrywki końcowego etapu, podzielone zostały na dwa dni. W sobotę rozegrane zostały wszystkie mecze grupowe fazy wstępnej, a w niedzielę zespoły ruszyły do walki o miejsca w tabeli.

Poziom turnieju był bardzo wysoki. Walka o jak najlepsze miejsca trwała do ostatniej chwili, a wiele spotkań wzbudziło ogromne emocje. Cieszy tak duże zaangażowanie chłopców. Wzbudza to u wszystkich nadzieję, że któryś z nich zostanie następcą Roberta Lewandowskiego, notabene byłego piłkarza organizatora - Delty Warszawa. Zwycięzcą Turnieju po zaciętej walce został Znicz Pruszków, który w finale pokonał Dolcan Ząbki 1:0. Trzecie miejsce zajął pierwszy zespół GKS-u Bełchatów.

Turniej Finałowy - I Turniej o puchar Lwa Lechistanu 2011 / Fot. K. Trzeciakowski1. Znicz Pruszków
2. Dolcan Ząbki
3. GKS Bełchatów I
4. NAKI Olsztyn
5. KS Avans Górnik Konin

Wielkie gratulacje należą się organizatorom, którzy spisali się na medal. Oczywiście największe gratulacje należą się jednak młodym zawodnikom, którzy stworzyli bardzo ciekawe widowisko. Miejmy nadzieję, że za rok znów spotkamy się przy ulicy Wiertniczej, z okazji II Turnieju o puchar Lwa Lechistanu.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.