Facebook Google+ Twitter

I ty możesz malować z Natalią Grigorievą

25 maja 2012 roku galerię Art – Centrum w Gdańsku otworzyła jej pomysłodawczyni, wybitna malarka rosyjska młodego pokolenia Natalia Grigorieva. Jej nazwisko zapisane jest w rosyjskiej edycji encyklopedii Who is who.

Natalia Grigorieva i Siergiej Michalev. / Fot. Stefania Najsarek.Przez wiele powojennych lat, położona na prawym brzegu Motławy część gdańskiej Starówki straszyła ruinami zabytkowych obiektów. Ostro kontrastowała z zadbanym, kolorowym przeciwległym brzegiem, nad którym usadowiły się liczne galerie i sklepy oferujące mieszkańcom i turystom szeroką gamę wyrobów, przede wszystkim bursztyniarskich.

W latach osiemdziesiątych ub.w. rozpoczęto rewitalizację prawobrzeżnej Ołowianki. W zrekonstruowanych dawnych spichlerzach otwarto Centralne Muzeum Morskie i przycumowano do nabrzeża statek – muzeum Sołdek. W 2005 roku, w zespole odremontowanych budynków, siedzibę znalazła Filharmonia Bałtycka im. F. Chopina.

Zobacz obrazy Natalii Grigorievej


Rejon ten systematycznie pięknieje, dążąc do miana nowoczesnego centrum kultury. Tu, w położonej w bliskości wspomnianych obiektów spokojnej uliczce, rozgościła się Sztuka. 25 maja br. galerię Art – Centrum otworzyła jej pomysłodawczyni, wybitna malarka rosyjska młodego pokolenia Natalia Grigorieva.

Natalia Grigorieva w otoczeniu uczestników spotkania. / Fot. Stefania Najsarek.Projekt zorganizowania stałej ekspozycji jej prac narodził się po wizycie w 2010 roku w Gdańsku. Wówczas, po raz pierwszy wystawiła swoje prace w Polsce. Podczas trwającej trzy tygodnie
ekspozycji, wystawę odwiedziło wiele osób; wzbudziła duże zainteresowanie mieszkańców, a malarce nie szczędzono dowodów uznania i sympatii.

Po tak ciepłym przyjęciu, zdecydowała się na stworzenie w Gdańsku ośrodka wystawienniczo - szkoleniowego na wzór kalifornijskiego, w którym odbywała staże artystyczne.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy artykuł z interesującą, otwartą dla wszystkich propozycją artystyczną. Dobra inicjatywa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.