Facebook Google+ Twitter

I Ty możesz oddać dzieciom krew!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-07 15:01

Czwarta edycja akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci odbędzie się 8 i 9 października 2010 roku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 17/25 w godzinach 9:00 – 13:00.

Akcja "Oddajemy dzieciom krew" / Fot. materiały organizatoraAkcja oddawania krwi rozpocznie się już w najbliższy piątek 8 października o 9:00 rano i zostanie przeprowadzona przez pracowników i wolontariuszy Łódzkiego
Hospicjum dla Dzieci.
Do akcji może przyłączyć się każdy łodzianin. Wystarczy, że przyjdzie w piątek w godzinach
9:00 - 13:00 do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 17/25 (należy pamiętać o wzięciu ze sobą dowodu osobistego).

Przed wejściem do budynku będą stali wolontariusze z hospicjum, którzy będą kierowali wszystkich chętnych do odpowiedniego punktu. W rejestracji każdy otrzyma
wstępną ankietę, po wypełnieniu której będzie mógł udać się na zabieg pobierania krwi. Cała procedura trwa niespełna godzinę.
Wszyscy, którym nie uda się odwiedzić centrum krwiodawstwa w piątek mogą oddać krew
w sobotę, w tych samych godzinach -"Liczymy na to, że wielu łodzian, pomimo licznych obowiązków znajdzie czas i odda krew dla chorych dzieci"– mówi Janina Adamczyk, dyrektor Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Jak zawsze, krew trafi do potrzebujących dzieci ze szpitali pediatrycznych w Łodzi i w województwie. Akcja zostanie przeprowadzona w ramach VII Kampanii Społecznej Hospicjum to też Życie.

Jak co roku dla darczyńców krwi przewidziana jest
też nagroda: własnoręcznie wykonana kartka przez małych pacjentów ze szpitala dziecięcego przy ulicy Spornej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

EK
  • EK
  • 13.10.2010 21:15

Choć już po fakcie, jednak -tak na przyszłość - zapraszam na www.radashdkrp.pl.tl do zakładki INFORMACJE DLA KRWIODAWCÓW, żeby uniknąć rozczarowania przed oddaniem krwi. Pozdrawiam krwiodawców!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.