Facebook Google+ Twitter

I Ty możesz oddać dzieciom krew!

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-07 15:01

Czwarta edycja akcji organizowanej przez Stowarzyszenie Łódzkie Hospicjum dla Dzieci odbędzie się 8 i 9 października 2010 roku w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 17/25 w godzinach 9:00 – 13:00.

Akcja "Oddajemy dzieciom krew" / Fot. materiały organizatoraAkcja oddawania krwi rozpocznie się już w najbliższy piątek 8 października o 9:00 rano i zostanie przeprowadzona przez pracowników i wolontariuszy Łódzkiego
Hospicjum dla Dzieci.
Do akcji może przyłączyć się każdy łodzianin. Wystarczy, że przyjdzie w piątek w godzinach
9:00 - 13:00 do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi przy ul. Franciszkańskiej 17/25 (należy pamiętać o wzięciu ze sobą dowodu osobistego).

Przed wejściem do budynku będą stali wolontariusze z hospicjum, którzy będą kierowali wszystkich chętnych do odpowiedniego punktu. W rejestracji każdy otrzyma
wstępną ankietę, po wypełnieniu której będzie mógł udać się na zabieg pobierania krwi. Cała procedura trwa niespełna godzinę.
Wszyscy, którym nie uda się odwiedzić centrum krwiodawstwa w piątek mogą oddać krew
w sobotę, w tych samych godzinach -"Liczymy na to, że wielu łodzian, pomimo licznych obowiązków znajdzie czas i odda krew dla chorych dzieci"– mówi Janina Adamczyk, dyrektor Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci.

Jak zawsze, krew trafi do potrzebujących dzieci ze szpitali pediatrycznych w Łodzi i w województwie. Akcja zostanie przeprowadzona w ramach VII Kampanii Społecznej Hospicjum to też Życie.

Jak co roku dla darczyńców krwi przewidziana jest
też nagroda: własnoręcznie wykonana kartka przez małych pacjentów ze szpitala dziecięcego przy ulicy Spornej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

EK
  • EK
  • 13.10.2010 21:15

Choć już po fakcie, jednak -tak na przyszłość - zapraszam na www.radashdkrp.pl.tl do zakładki INFORMACJE DLA KRWIODAWCÓW, żeby uniknąć rozczarowania przed oddaniem krwi. Pozdrawiam krwiodawców!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.