Facebook Google+ Twitter

I ty możesz pomóc zwierzątom

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Chorzowie, istniejące od 1976 roku, potrzebuje także Twojej pomocy.

plakat / Fot. schronisko ChorzówKażdy z nas ma w domu niepotrzebne koce, wykładziny, ręczniki, które zbywają, a w schronisku bardzo by się przydały. Zwierzętom w schronisku potrzebna jest również pożywienie: kasza, ryż oraz sucha karma. Wszyscy, którym los zwierzaków nie jest obojętny, mogą przynieść również zabawki, miski i kuwety dla kotów.

Akcje dla zwierząt

Schronisko prowadzi także akcję adopcji osobistych i wirtualnych. Zwierzęta wydawane są bezpłatnie tylko osobom pełnoletnim, za okazaniem ważnego dowodu osobistego. Osoby, chcące zabrać zwierzaka, powinny przynieść ze sobą smycz i obrożę, a dla kotów transporter.

Schroniska, nie tylko te w Chorzowie, ale również w innych miejscowościach, prowadzą akcję wirtualnych adopcji zwierząt, które nie mają szans na znalezienie kochającego właściciela i przytulnego domu z co najmniej kilu powodów. Zwierzak może być chory, stary, albo został dostarczony do schroniska po jakiejś interwencji. Akcja polega na zaspokajaniu potrzeb zwierzaka, znajdującego się w schronisku, nie w naszym domu. Jednak decydując się na adopcję wirtualną, musimy być przygotowani na to, że piesek znajdzie prawdziwy, kochający dom i zostanie przez te osoby zabrany, a my stracimy podopiecznego.

Na terenie Chorzowa i Świętochłowic prowadzona jest też kastracja i sterylizacja zwierząt bezdomnych. Zapobiega to niekontrolowanemu rozrodowi zwierząt.

Mieszkańcy Świętochłowic i Chorzowa, szczególnie dokarmiający bezpańskie zwierzęta, proszeni są o kontakt z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami w Polsce odział w Chorzowie. Zaadoptuj mnie / Fot. Schronisko ChorzówWysterylizowane suczki będą dużo spokojniejsze i zdrowsze, ponieważ nie zachorują na różne choroby układu rozrodczego, m.in. na ciążę urojoną.

Przyjdź do schroniska,może znajdziesz tam swojego nowego przyjaciela!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 15.02.2009 19:44

Dobry artykuł, ale trochę zbyt krótki. Wkradła się też w nim literówka.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.