Facebook Google+ Twitter

I Ty pomóż zbierać zakrętki

Stowarzyszenie "Andreovia" w Jędrzejowie włączyło się w ogólnopolską akcję "Zakrętki.info - pomagamy nie tylko przyrodzie..." prowadzoną przez Fundację Nauka i Kultura z siedzibą w Krakowie.

Plakat akcji / Fot. Fundacja Nauka i KulturaStowarzyszenie "Andreovia" w Jędrzejowie włączyło się w ogólnopolską akcję "Zakrętki.info - pomagamy nie tylko przyrodzie..." prowadzoną przez Fundację Nauka i Kultura z siedzibą w Krakowie.

Celem akcji jest uświadomienie ludziom, iż poprzez mały czyn, jakim jest zbieranie zakrętek, można zarazem pomóc przyrodzie oraz niepełnosprawnym dzieciom. Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek od napojów typu PET, a potem odsprzedawaniu ich jako surowca wtórnego firmom recyklingowym.

Fundacja pomogła już czterem dzieciakom wyposażając ich w wózki inwalidzkie. Obecnie pomaga dziesięcioletniemu Jakubowi ze Skarżyska-Kamiennej, który choruje na Dystrofię Mięśniową postępującą typu Duchenne'a. Koszt zakupu wózka inwalidzkiego to około 7000 zł.

- Postanowiliśmy włączyć się w tę akcję, ponieważ robiąc tak niewiele można zmienić czyjeś życie, choć trochę... - powiedział prezes Stowarzyszenia "Andreovia" Łukasz Bełdowski
- Namawiam wszystkich bardzo serdecznie, aby pamiętali o odkręceniu zakrętki, odłożeniu jej, a potem dostarczeniu do nas, a my już resztą się zajmiemy.

Zakrętki należy dostarczać do siedziby Stowarzyszenia "Andreovia" przy ul. Armii Krajowej 9 w
Jędrzejowie (budynek internatu).


Kontakt z koordynatorem: jedrzejow@zakretki.info
Więcej informacji na stronie internetowej Fundacji.

- Bardzo zachęcam do włączenia się do akcji i jednocześnie chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym, który już nas wsparli - powiedział Łukasz Bełdowski.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.