Facebook Google+ Twitter

I ty zamieszkaj w Mławie

Miasto Mława oraz przedsiębiorstwa branży budowlanej w porozumieniu z firmą Palazzi ( firma odpowiadająca za organizację corocznego Summer City Festiwal z okazji Dni Mławy) z początkiem lipca zainaugurowało akcję „Zamieszkaj w Mławie".

 / Fot. http://zamieszkajwmlawie.plOrganizatorzy chcą zachęcić potencjalnych przyszłych mieszkańców Mławy m.in. darmowymi przedszkolami i bezpłatną komunikacją miejską, która to działa od ubiegłego roku. Akcja skierowana jest do wszystkich, którzy poszukują swojego miejsca na ziemi bez względu na wiek czy też na status materialny. Promując ten projekt pokazujemy atuty Mławy, jako miasta przyjaznego zarówno dla rodzin, jak i seniorów – podkreśla burmistrz Sławomir Kowalewski w zamieszkajwmlawie.pl

Warto przypomnieć, że Miasto Mława jest organizatorem największego widowiska historycznego w Europie związanego z II wojną światową. Na rekonstrukcję Bitwy pod Mławą do centrum miasta jak i na pola bitwy w Uniszkach Zawadzkich przybywają dziesiątki tysięcy widzów by uczestniczyć w żywej lekcji historii.

Od czasu kiedy Polska wstąpiła do struktur Unii Europejskiej 1 maja 2004 roku obserwujemy emigrację zarobkową szczególnie młodych niewidzących dla siebie perspektyw w kraju polaków. Zarówno małe miasteczka jak i te kilkusettysięczne jak chociażby Łódź wyludniają się i starzeją. Co więc zrobić aby odwrócić lub choćby zahamować tą tendencję?. Oprócz rozwiązań strukturalnych co leży w rękach władzy państwowej z rządem na czele to takie akcję promocyjne zaproponowane przez miasto Mława jest pozytywnym akcentem w tym jakże czarnym,a co gorsza rzeczywistym scenariuszu wyludniania się naszej ojczyzny.

Wybrane dla Ciebie:


Tagi:


Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.