Facebook Google+ Twitter

I urodziny aquaparku obfitujące w atrakcje

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2015-04-22 11:14

Aquapark H2Ostróg 1 maja będzie obchodzić swoje pierwsze urodziny i z tej okazji przygotowano wiele atrakcje dla użytkowników.

Hektolitry wody, blisko 300 tysięcy użytkowników, ponad 2,5 tysiąca dzieci uczestniczących w animacjach oraz uczęszczających na lekcje pływania, liczne atrakcje z okazji świąt obchodzonych w ciągu roku - tak w skrócie można podsumować pierwszy rok funkcjonowania raciborskiego aquaparku H2Ostróg.

Raciborski aquapark H2Ostróg, będący częścią Ośrodka Sportu i Rekreacji już od pierwszych dni funkcjonowania gromadził tłumy użytkowników. W następnych miesiącach, nawet podczas upalnego lata, frekwencja dopisywała. Z basenów, ślizgawek, torów przeszkód, jakuzzi oraz całej strefy SPA chętnie korzystają nie tylko raciborzanie, ale również mieszkańcy miejscowości ościennych oraz goście z Czech i Niemiec.

Oprócz stałej oferty, kierujący aquaparkiem nieustannie dbają o to, aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić czas korzystającym z obiektu. Pierwsze z dodatkowych urozmaiceń, to wprowadzenie zajęć nurkowania. Odbywają się one raz w miesiącu i od pierwszych godzin cieszą się dużą popularnością. Kilka razy w basenie przy ul. Zamkowej odbyły się również zajęcia w kajakach, które zyskały sympatię młodszych, jak i starszych użytkowników. Dodatkowo od połowy ubiegłego roku wprowadzono darmowe lekcje pływania i animacje dla najmłodszych. Skorzystać z nich może każdy, kto w tym czasie wykupił wejściówkę na basen. W każdy weekend prowadzą je: wykwalifikowany instruktor nauki pływania Dariusz Kwapik lub Iwona Krużołek. – Zajęcia cieszą się bardzo dużą popularnością. Korzystają z nich dzieci i młodzież od 6 roku życia do nawet 15-16 lat. Dodatkowo instruktorzy bardzo chętnie udzielają rad dotyczących pływania dorosłym. Od momentu, kiedy w weekendy wprowadziliśmy nauki pływania oraz gry i zabawy wzięło w nich udział 2,5 tysiąca młodych użytkowników, co nas bardzo cieszy i potwierdza, że warto je kontynuować - mówi Krzysztof Borkowski, wicedyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu, zarządca aquaparku H2Ostróg.

W obiekcie, oprócz części rozrywkowej, znajduje się również ośmiotorowy basen sportowy, na którym już dwukrotnie odbyły się zawody pływackie. Pierwsze miały charakter lokalny, a kolejne już ogólnopolski. Ponadto odbywały się tu imprezy z okazji: m.in. Dnia Dziecka, 11 listopada, Mikołajek czy Bożego Narodzenia. – Przed nami kolejne święto. 1 maja aquapark będzie obchodził swoje pierwsze urodziny. Z tej okazji przygotowaliśmy dzień pełen niespodzianek. Postaraliśmy się przygotować program w taki sposób, aby każdy, niezależnie od wieku znalazł w tym dniu coś interesującego dla siebie – tłumaczy Krzysztof Borkowski.

W pierwszej połowie kwietnia ogłoszono konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Temat konkursu brzmi „Jak spędzasz czas w aquaparku H2Ostróg?”. Prace, wykonane dowolną techniką należy dostarczyć do siedziby aquaparku przy ul. Zamkowej 4 do 27 kwietnia do godz. 22.00. Dla zwycięzców konkursu w kategorii klas 1-III i IV-VI główną nagrodą jest karnet o wartości 100 zł do aquaparku. Rozdanie nagród oraz wystawa pokonkursowa odbędzie się 1 maja punktualnie w południe, oczywiście na terenie obiektu.

Program imprezy urodzinowej przedstawia się następująco:
godz. 9.00-10.00 - Aqua Fitness dla seniorów
godz. 11.00-12.00 - Pływaj z wicemistrzynią Europy, Katarzyną Dulian, czyli nauki pływania dla najmłodszych
godz. 12.00 - rozdanie nagród w konkursie plastycznym „Jak spędzasz czas w aquaparku H2ostróg?”
godz. 13.00-14.30 - zajęcia z nurkowania ze szkołą NAUI z Rydułtów
godz. 15.00-17.00 - zajęcia pokazowe z kajakami
godz. 17.00-18.30 - gry i zabawy z upominkami
godz. 19.00-20.00 - Aqua Fitness na stepach


Do atrakcji aquaparku przyłączy się Akademia Fitness, której filia mieści się na I piętrze budynku H2Ostróg. Bezpłatne ćwiczenia w klubie rozpoczną się zajęciami tanecznymi o godzinie 10.00. O godz. 11.00 odbędą się ćwiczenia dla najmłodszych- Fit Kids, a o godz. 12.00 zapraszamy na Deep Work.

Dodatkowo Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu zaprasza na poczęstunek. Każdy, kto 1 maja zakupi wejściówkę na dowolny obiekt OSiRu, po okazaniu paragonu będzie mógł skorzystać z przygotowanej przekąski. Punkt gastronomiczny zlokalizowany będzie pomiędzy budynkiem H2Ostróg a kortami tenisowymi.

***
H2Ostróg:
Aquapark H2Ostróg to nowoczesny park wodny, usytuowany w Raciborzu, przy ul. Zamkowej 4. Inwestorem jest Miasto Racibórz. Administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu.

Racibórz to miasto położone w woj. śląskim, tuż przy graniczy z Czechami. Swoje siedziby i zakłady produkcyjne mają tu takie firmy jak: RAFAKO S.A., SGL Carbon Polska, Henkel, Mieszko S.A., Eko-Okna, ENSOL, Sunex S.A. Jest centralnym miastem powiatu raciborskiego, w skład którego wchodzą miasta Kuźnia Raciborska i Krzanowice oraz gminy Pietrowice Wielkie, Kornowac, Rudnik, Nędza i Krzyżanowice.

Kontakt:
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel. + 48 604 231 738,
32 724 28 84
Adventure Media s.c.
ul. S. Batorego 7, III p.,
47-400 Racibórz
(Aleksandra Dik)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.