Facebook Google+ Twitter

I Warsztaty GOSPEL na "Piątkę"

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-03-11 19:11

Zapraszamy na pierwszą w historii wiosenną edycję warsztatów muzyki gospel. Zapisy pod adresem www.lodzkiewarsztatygospel.pl lub na miejscu w dniu warsztatów. Serdecznie zapraszamy wszystkich, dla których gospel to styl życia...

W dniach 14-15 marca w Łodzi odbędzie się pierwsza edycja wiosennego cyklu spotkań z muzyką gospel. Uczestnicy podczas warsztatów pod okiem profesjonalisty będą doskonalić swoje możliwości wokalne. To także wspaniała okazja do spotkania ludzi jednoczących się wokół tej samej pasji.

Warsztaty odbędą się w auli Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Poprowadzi je brytyjski muzyk, Peter Francis, który ma na swoim koncie współpracę z takimi sławami jak Paul McCartney, Elaine Page, David Grant czy Madness. Obecnie kieruje on chórem Ruach Ministries w Londynie, a przez wiele lat był dyrektorem London Community Gospel Choir.

Warsztaty są odpowiedzią na nieustannie rosnące zainteresowanie muzyką gospel w Polsce. W związku z tym program jest bardzo napięty. To jedynie dwa dni, więc uczestnicy muszą dać z siebie wszystko, szczególnie że będą pracować nad swoim warsztatem z muzykiem światowego formatu. Pozytywna energia, radość ze śpiewania, multikulturowe środowisko od zawsze charakteryzowały spotkania chórzystów gospel w Łodzi, więc z zaangażowaniem nie powinno być problemu i tym razem.

Do tej pory warsztaty odbywały się w Łodzi jedynie jesienią. Ostatnie, z listopada 2008 roku, przyciągnęły ok. 300 osób. Teraz warsztaty doczekały się również edycji wiosennej, której organizatorem jest Duszpasterstwo Akademickie "Piątka". W zajęciach tych mogą wziąć udział wszyscy entuzjaści muzyki gospel. Koszt udziału w przypadku zgłoszeń indywidualnych wynosi 70 zł, grupy liczące powyżej 10 osób oraz rodziny (posiadające przynajmniej jedno dziecko do lat 12) zapłacą 50 zł od osoby. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej poświęconej warsztatom www.lodzkiewarsztatygospel.pl.

Podsumowaniem pracy amatorów muzyki gospel będzie koncert finałowy w poniedziałkowy wieczór (godzina 20), 16 marca w Archikatedrze Łódzkiej, na który zapraszają wszystkich łodzian organizatorzy.

Łukasz Michaś
Tekst ukazał się pierwotnie na stronie www.gospel.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.