Facebook Google+ Twitter

I Zachodniopomorski Festyn Lotniczy

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-07-16 18:02

W dniach 7-8 sierpnia 2010 r. na byłym lotnisku wojskowym w miejscowości Wilcze Laski k. Szczecinka, odbędzie się I Zachodniopomorski Festyn Lotniczy. To wydarzenie całkowicie pionierskie w północno-zachodniej Polsce.

W dniach 7-8 sierpnia 2010 r. na byłym lotnisku wojskowym w miejscowości Wilcze Laski k. Szczecinka, odbędzie się I Zachodniopomorski Festyn Lotniczy. To wydarzenie - całkowicie pionierskie w północno-zachodniej Polsce - zainauguruje działalność lotniczą w tym pięknym i urokliwym zakątku województwa zachodniopomorskiego.Organizatorami wydarzenia są Urząd Gminy Szczecinek i Starostwo Powiatowe w Szczecinku oraz dwa stowarzyszenia: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Lotnicze i Polskie Stowarzyszenie Menadżerów Lotnictwa. Festyn adresowany jest nie tylko do miłośników i entuzjastów awiacji, ale do wszystkich chcących miło i ciekawie spędzić sierpniowy weekend. Na lotnisku zagoszczą wystawcy konstrukcji lotniczych, przemysłowych i motoryzacyjnych, a także przedstawiciele firm i instytucji z regionu i całej Polski. Atrakcje lotnicze, jakie czekają na publiczność festynu, to całe spektrum maszyn - od wojskowych poczynając, poprzez lotnictwo ultralekkie i paralotnie, a kończąc na spadochroniarstwie i modelarstwie RC. W bloku LOTNICTWA OGÓLNEGO udział wezmą m.in. Antonov An-2 Colt, Bucker Jungmann, Cessna C-150, C-152, C-172, C-182, C-206, Diamond DA-20 Katana, Diamond DA-20 C Eclipse, PZL-104 Wilga, PZL-150 Koliber, Socata Rallye, TS-8 Bies, Velocity, Zlin Z-42 M, Zlin Z-142, Bell 427 oraz PZL Mi-2. W bloku LOTNICTWA MIKROLOTOWEGO bedzie mozna zobaczyć SAMOLOTY ULTRALEKKIE (Aeropro Eurofox, Best Of Skyranger, CH-601 HD Zodiac, CH-601 XL Zodiac, COMCO Ikarus, C-22 Jet Fox, COMCO Ikarus C-42, Fisher Classic, Flight Design, CTSW / CTLSFunk, FK-9TECNAM, SierraTL-96, StarTL-232, CondorTL-2000, StingTulak i Piper UL, Vagabund, JK-05 Junior a także motolotnie, motoparalotnie i paraplany. Z pewnością ciekawostką na skalę krajowych pokazów będzie premiera nowego, polskiego samolotu ultralekkiego DEDAL.

Motolotnie / Fot. Bogdan WegrzynekJednak nie tylko powietrzne harce będą atrakcją dla naszych gości. W przygotowaniu jest szereg imprez towarzyszących, m.in. koncert połączony z zabawą taneczną i rewia tańca brzucha. Dążeniem organizatorów jest umiejętne spojenie odpoczynku, zabawy i dreszczu emocji wywoływanych przez znakomitych pilotów.

Jest też szansa dla wszystkich utalentowanych artystycznie osób, które chciałyby pokazać się szerszej publiczności. Podczas festynu odbędzie się Przegląd Talentów, dzięki któremu będzie można nawiązać ciekawe kontakty, a przy okazji wygrać lot widokowy samolotem.

Pokazy naziemne / Fot. Bogdan WegrzynekWilcze Laski na dwa dni staną się lotniczym, rekreacyjnym i kulturalnym centrum Pomorza Zachodniego. Misją organizatorów jest przede wszystkim efektywna promocja lotnictwa, jego piękna i użyteczności. Organizatorzy chcą przekonać jak największą grupę osób do tego, że lotnictwo w Polsce jest na przysłowiowe "wyciągnięcie ręki", zarówno jako hobby, jak i nowoczesny środek transportu. Zachodniopomorski Festyn Lotniczy dodatkowo pełnić będzie ważną rolę narzędzia promującego województwo zachodniopomorskie, a w szczególności piękno ziemi szczecineckiej i Pojezierza Drawskiego. Ambicją organizatorów jest chęć przekształcenia Zachodniopomorskiego Festynu Lotniczego w cykliczny projekt, rozwijający się w kolejnych latach - tak, aby stanowił jedno z ważniejszych wydarzeń na mapie wakacyjnych atrakcji turystycznych Pomorza.


www.zsl-flying.pl

Monika Lewinska i Bogdan Wegrzynek

Spadochroniarze / Fot. Bogdan WegrzynekPokaz statkow naziemnych / Fot. Bogdan WegrzynekPokazy Lotnicze / Fot. Bogdan WegrzynekPasjonaci Lotnictwa / Fot. Bogdan WegrzynekBędą również wspaniali goście / Fot. Monika Lewinska

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Dobra reklama

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.